ALMERA INTERNATIONAL SRL
| Denumire | ALMERA INTERNATIONAL SRL |
| CUI | 8574866 |
| Nr. Reg. Com. | J1996001024174 |
| EUID | ROONRC.J17/1024/1996 |
| CAEN | 1051 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-06-20 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LUNGULESCU GRIGORIE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 71 682 692 | 3 434 505 | 8 412 085 | 10 407 302 | 24 861 655 | 24 002 479 | 132 |
| 2023 | 57 078 694 | 3 934 396 | 5 109 288 | 10 018 067 | 23 362 802 | 25 355 494 | 127 |
| 2022 | 54 010 622 | 853 124 | 9 877 959 | 8 860 681 | 25 332 280 | 21 421 098 | 132 |
| 2021 | 46 537 100 | 2 198 464 | 9 120 351 | 7 387 308 | 28 347 196 | 23 311 934 | 135 |
| 2020 | 42 675 565 | 2 463 297 | 2 255 308 | 6 158 708 | 22 805 556 | 23 576 767 | 135 |
| 2019 | 41 557 437 | 390 727 | 2 103 255 | 6 256 400 | 20 815 370 | 21 504 197 | 148 |
| 2018 | 40 624 218 | 545 496 | 1 847 955 | 7 129 742 | 19 696 591 | 21 164 861 | 153 |
| 2017 | 41 147 307 | 213 206 | 2 072 022 | 8 134 102 | 18 716 246 | 20 619 365 | 163 |
| 2016 | 38 156 826 | 403 636 | 1 814 511 | 8 481 635 | 18 227 779 | 20 406 160 | 158 |
Statistics
Commercial networks and enterprises71 682 692 lei
26%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALMERA INTERNATIONAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1051 Rev. 2 (echivalent: 1051 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Galaţi , domeniul 1051: Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALMERA INTERNATIONAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALMERA INTERNATIONAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALMERA INTERNATIONAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.407.302 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.861.655 |
| Stocuri | 6.897.558 |
| Creante | 7.976.390 |
| Casa si conturi la banci | 9.987.707 |
| DATORII | 8.412.085 |
| VENITURI IN AVANS | 2.854.393 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.002.479 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 71.682.692 |
| VENITURI TOTALE | 72.152.723 |
| CHELTUIELI TOTALE | 68.179.961 |
| Profitul brut | 3.972.762 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.434.505 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 132 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.018.067 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.362.802 |
| Stocuri | 7.040.482 |
| Creante | 8.064.138 |
| Casa si conturi la banci | 8.258.182 |
| DATORII | 5.109.288 |
| VENITURI IN AVANS | 2.916.087 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.355.494 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 57.078.694 |
| VENITURI TOTALE | 58.607.265 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.904.554 |
| Profitul brut | 4.702.711 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.934.396 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 127 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.860.681 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.332.280 |
| Stocuri | 11.917.267 |
| Creante | 8.574.175 |
| Casa si conturi la banci | 4.840.838 |
| DATORII | 9.877.959 |
| VENITURI IN AVANS | 2.893.904 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.421.098 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 54.010.622 |
| VENITURI TOTALE | 55.413.958 |
| CHELTUIELI TOTALE | 54.377.351 |
| Profitul brut | 1.036.607 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 853.124 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 132 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.387.308 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.347.196 |
| Stocuri | 7.864.506 |
| Creante | 8.330.606 |
| Casa si conturi la banci | 9.251.984 |
| DATORII | 9.120.351 |
| VENITURI IN AVANS | 3.302.219 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.311.934 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 46.537.100 |
| VENITURI TOTALE | 47.245.746 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.616.604 |
| Profitul brut | 2.629.142 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.198.464 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 135 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.158.708 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.805.556 |
| Stocuri | 6.080.086 |
| Creante | 7.258.765 |
| Casa si conturi la banci | 6.566.605 |
| DATORII | 2.255.308 |
| VENITURI IN AVANS | 3.132.189 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.576.767 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 42.675.565 |
| VENITURI TOTALE | 43.502.274 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.552.505 |
| Profitul brut | 2.949.769 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.463.297 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 135 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.256.400 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.815.370 |
| Stocuri | 5.972.314 |
| Creante | 5.579.767 |
| Casa si conturi la banci | 5.063.189 |
| DATORII | 2.103.255 |
| VENITURI IN AVANS | 3.464.318 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.504.197 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 41.557.437 |
| VENITURI TOTALE | 42.022.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.535.175 |
| Profitul brut | 487.143 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 390.727 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 148 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.129.742 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.696.591 |
| Stocuri | 7.118.156 |
| Creante | 4.687.435 |
| Casa si conturi la banci | 1.691.000 |
| DATORII | 1.847.955 |
| VENITURI IN AVANS | 3.813.517 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.164.861 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 40.624.218 |
| VENITURI TOTALE | 39.971.209 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.283.144 |
| Profitul brut | 688.065 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 545.496 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 153 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.134.102 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.716.246 |
| Stocuri | 8.176.758 |
| Creante | 6.277.612 |
| Casa si conturi la banci | 2.061.876 |
| DATORII | 2.072.022 |
| VENITURI IN AVANS | 4.158.961 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.619.365 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 41.147.307 |
| VENITURI TOTALE | 43.020.851 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.763.921 |
| Profitul brut | 256.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 213.206 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 163 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.481.635 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.227.779 |
| Stocuri | 6.324.757 |
| Creante | 5.162.738 |
| Casa si conturi la banci | 4.540.284 |
| DATORII | 1.814.511 |
| VENITURI IN AVANS | 4.488.743 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.406.160 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 38.156.826 |
| VENITURI TOTALE | 38.916.547 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.444.502 |
| Profitul brut | 472.045 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 403.636 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 158 |