ALUM SA
| Denumire | ALUM SA |
| CUI | 2360405 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000029364 |
| EUID | ROONRC.J1991000029364 |
| CAEN | 2442 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-11 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| POPA LIVIA-ANI | - | România |
| POPA IOAN | - | România |
| HIGER IGOR | - | România |
| DURALIA MIHAELA | - | România |
| POP RĂZVAN SEBASTIAN | - | România |
| NĂSTASE GENOVEVA | - | România |
| COJOCARU IULIANA-VERONA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 81 709 134 | 3 641 469 | 48 550 336 | 72 519 546 | 109 602 880 | 105 808 348 | 130 |
| 2023 | 286 545 218 | -184 808 501 | 108 899 248 | 79 850 211 | 161 155 490 | 102 166 878 | 251 |
| 2022 | 501 771 469 | -123 500 382 | 139 998 138 | 235 123 399 | 227 900 804 | 281 608 014 | 638 |
| 2021 | 809 498 972 | -29 490 705 | 131 896 952 | 364 942 841 | 207 730 123 | 405 108 396 | 792 |
| 2020 | 672 651 026 | 57 552 420 | 168 671 332 | 166 428 385 | 472 809 448 | 434 599 102 | 786 |
| 2019 | 784 359 001 | 76 315 201 | 198 396 324 | 187 284 496 | 425 156 438 | 383 588 854 | 791 |
| 2018 | 876 424 730 | 54 135 130 | 203 165 060 | 179 133 661 | 360 279 154 | 307 273 654 | 765 |
| 2017 | 636 079 551 | 13 429 115 | 236 752 173 | 164 997 511 | 347 903 767 | 253 138 523 | 725 |
| 2016 | 556 144 083 | -16 632 600 | 230 022 961 | 159 062 870 | 334 035 227 | 240 058 602 | 711 |
Statistics
Commercial networks and enterprises81 709 134 lei
-71%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALUM SA”
| Cod CAEN preponderent | 2442 Rev. 2 (echivalent: 2442 Rev. 1, 2442 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Metalurgia aluminiului |
| Descriere Activitate | Metalurgia aluminiului |
| Cod CAEN principal | 24 Metalurgia aluminiului |
| Descriere activitate (principal) | Industria metalurgică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 7 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Tulcea , domeniul 2442: Fabricarea preparatelor farmaceutice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALUM SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALUM SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALUM SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 72.519.546 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 109.602.880 |
| Stocuri | 100.342.369 |
| Creante | 8.481.123 |
| Casa si conturi la banci | 779.388 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 245.239 |
| DATORII | 48.550.336 |
| VENITURI IN AVANS | 3.440.585 |
| PROVIZIOANE | 24.568.396 |
| CAPITALURI - TOTAL | 105.808.348 |
| Capital subscris varsat | 488.412.908 |
| Cifra de afaceri neta | 81.709.134 |
| VENITURI TOTALE | 102.032.610 |
| CHELTUIELI TOTALE | 97.268.532 |
| Profitul brut | 4.764.078 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.641.469 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 130 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 79.850.211 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 161.155.490 |
| Stocuri | 138.017.868 |
| Creante | 2.831.114 |
| Casa si conturi la banci | 20.306.508 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 300.881 |
| DATORII | 108.899.248 |
| VENITURI IN AVANS | 3.819.365 |
| PROVIZIOANE | 26.421.091 |
| CAPITALURI - TOTAL | 102.166.878 |
| Cifra de afaceri neta | 286.545.218 |
| VENITURI TOTALE | 287.567.250 |
| CHELTUIELI TOTALE | 472.375.751 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 184.808.501 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 184.808.501 |
| Numar mediu de salariati | 251 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 235.123.399 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 227.900.804 |
| Stocuri | 182.194.225 |
| Creante | 7.170.478 |
| Casa si conturi la banci | 38.536.101 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 486.907 |
| DATORII | 139.998.138 |
| VENITURI IN AVANS | 4.198.145 |
| PROVIZIOANE | 37.706.813 |
| CAPITALURI - TOTAL | 281.608.014 |
| Capital subscris varsat | 488.412.908 |
| Cifra de afaceri neta | 501.771.469 |
| VENITURI TOTALE | 587.433.837 |
| CHELTUIELI TOTALE | 706.055.612 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 118.621.775 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 123.500.382 |
| Numar mediu de salariati | 638 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 364.942.841 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 207.730.123 |
| Stocuri | 172.280.014 |
| Creante | 34.746.567 |
| Casa si conturi la banci | 703.542 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.039.918 |
| DATORII | 131.896.952 |
| VENITURI IN AVANS | 4.576.925 |
| PROVIZIOANE | 32.130.609 |
| CAPITALURI - TOTAL | 405.108.396 |
| Capital subscris varsat | 488.412.908 |
| Cifra de afaceri neta | 809.498.972 |
| VENITURI TOTALE | 885.579.735 |
| CHELTUIELI TOTALE | 894.895.106 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.315.371 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 29.490.705 |
| Numar mediu de salariati | 792 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 166.428.385 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 472.809.448 |
| Stocuri | 334.164.244 |
| Creante | 133.307.503 |
| Casa si conturi la banci | 5.337.701 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.373.349 |
| DATORII | 168.671.332 |
| VENITURI IN AVANS | 4.955.705 |
| PROVIZIOANE | 32.385.043 |
| CAPITALURI - TOTAL | 434.599.102 |
| Capital subscris varsat | 488.412.908 |
| Cifra de afaceri neta | 672.651.026 |
| VENITURI TOTALE | 791.835.581 |
| CHELTUIELI TOTALE | 722.042.182 |
| Profitul brut | 69.793.399 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 57.552.420 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 786 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 187.284.496 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 425.156.438 |
| Stocuri | 399.963.473 |
| Creante | 23.680.568 |
| Casa si conturi la banci | 1.512.397 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.834.214 |
| DATORII | 198.396.324 |
| VENITURI IN AVANS | 5.334.485 |
| PROVIZIOANE | 26.955.485 |
| CAPITALURI - TOTAL | 383.588.854 |
| Capital subscris varsat | 488.412.908 |
| Cifra de afaceri neta | 784.359.001 |
| VENITURI TOTALE | 918.457.378 |
| CHELTUIELI TOTALE | 826.586.615 |
| Profitul brut | 91.870.763 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 76.315.201 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 791 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 179.133.661 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 360.279.154 |
| Stocuri | 342.305.192 |
| Creante | 13.885.778 |
| Casa si conturi la banci | 4.088.184 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.378.883 |
| DATORII | 203.165.060 |
| VENITURI IN AVANS | 4.842.936 |
| PROVIZIOANE | 26.510.048 |
| CAPITALURI - TOTAL | 307.273.654 |
| Capital subscris varsat | 488.412.908 |
| Cifra de afaceri neta | 876.424.730 |
| VENITURI TOTALE | 946.226.279 |
| CHELTUIELI TOTALE | 880.123.799 |
| Profitul brut | 66.102.480 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 54.135.130 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 765 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 164.997.511 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 347.903.767 |
| Stocuri | 303.648.202 |
| Creante | 36.001.639 |
| Casa si conturi la banci | 8.253.926 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 758.837 |
| DATORII | 236.752.173 |
| VENITURI IN AVANS | 1.768.720 |
| PROVIZIOANE | 22.000.699 |
| CAPITALURI - TOTAL | 253.138.523 |
| Capital subscris varsat | 488.412.908 |
| Cifra de afaceri neta | 636.079.551 |
| VENITURI TOTALE | 662.263.462 |
| CHELTUIELI TOTALE | 648.834.347 |
| Profitul brut | 13.429.115 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.429.115 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 725 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 159.062.870 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 334.035.227 |
| Stocuri | 304.140.669 |
| Creante | 28.796.096 |
| Casa si conturi la banci | 1.098.462 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 505.598 |
| DATORII | 230.022.961 |
| PROVIZIOANE | 23.522.132 |
| CAPITALURI - TOTAL | 240.058.602 |
| Capital subscris varsat | 488.412.908 |
| Cifra de afaceri neta | 556.144.083 |
| VENITURI TOTALE | 639.788.265 |
| CHELTUIELI TOTALE | 656.420.865 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 16.632.600 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 16.632.600 |
| Numar mediu de salariati | 711 |