METALPET SA
| Denumire | METALPET SA |
| CUI | 10564368 |
| Nr. Reg. Com. | J1998000260302 |
| EUID | ROONRC.J1998000260302 |
| CAEN | 2553 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-05-18 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PETRIC OCTAVIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 13 540 304 | 3 074 158 | 7 094 773 | 14 182 573 | 6 068 780 | 10 366 640 | 23 |
| 2023 | 13 955 786 | 4 095 281 | 5 022 568 | 12 201 223 | 8 107 358 | 12 139 757 | 39 |
| 2022 | 17 653 000 | 4 238 885 | 6 744 776 | 7 921 915 | 6 867 337 | 7 192 004 | 41 |
| 2021 | 13 263 214 | 3 092 727 | 2 039 583 | 6 726 508 | 5 189 578 | 8 797 662 | 36 |
| 2020 | 8 756 936 | 2 260 076 | 2 354 447 | — | — | — | 39 |
| 2019 | 10 900 963 | 3 223 450 | 2 074 127 | 5 786 046 | 4 160 669 | 6 279 870 | 37 |
| 2018 | 9 376 407 | 1 838 070 | 1 349 802 | 2 861 038 | 3 414 884 | 4 592 890 | 31 |
| 2017 | 7 332 406 | 1 601 764 | 1 438 336 | 2 625 229 | 3 120 277 | 4 817 864 | 28 |
| 2016 | 6 284 442 | 1 283 468 | 1 552 428 | 2 194 017 | 2 073 307 | 3 225 590 | 28 |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 540 304 lei
-3%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “METALPET SA”
| Cod CAEN preponderent | 2553 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Descriere Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Cod CAEN principal | 25 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Satu Mare , domeniul 2553: Operațiuni de mecanică generală
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „METALPET SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „METALPET SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „METALPET SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.182.573 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.068.780 |
| Stocuri | 1.062.426 |
| Creante | 4.769.602 |
| Casa si conturi la banci | 236.752 |
| DATORII | 7.094.773 |
| VENITURI IN AVANS | 2.789.940 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.366.640 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.540.304 |
| VENITURI TOTALE | 13.095.089 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.460.918 |
| Profitul brut | 3.634.171 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.074.158 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.201.223 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.107.358 |
| Stocuri | 969.373 |
| Creante | 7.137.958 |
| Casa si conturi la banci | 27 |
| DATORII | 5.022.568 |
| VENITURI IN AVANS | 3.146.256 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.139.757 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.955.786 |
| VENITURI TOTALE | 15.263.081 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.824.864 |
| Profitul brut | 4.438.217 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.095.281 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.921.915 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.867.337 |
| Stocuri | 529.187 |
| Creante | 4.483.123 |
| Casa si conturi la banci | 1.855.027 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 6.744.776 |
| VENITURI IN AVANS | 852.472 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.192.004 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 17.653.000 |
| VENITURI TOTALE | 18.065.709 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.026.785 |
| Profitul brut | 5.038.924 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.238.885 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.726.508 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.189.578 |
| Stocuri | 456.394 |
| Creante | 4.049.487 |
| Casa si conturi la banci | 683.697 |
| DATORII | 2.039.583 |
| VENITURI IN AVANS | 1.078.841 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.797.662 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.263.214 |
| VENITURI TOTALE | 13.490.291 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.871.525 |
| Profitul brut | 3.618.766 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.092.727 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.786.046 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.160.669 |
| Stocuri | 594 |
| Creante | 2.617.178 |
| Casa si conturi la banci | 1.542.897 |
| DATORII | 2.074.127 |
| VENITURI IN AVANS | 1.592.718 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.279.870 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.900.963 |
| VENITURI TOTALE | 11.017.722 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.563.464 |
| Profitul brut | 3.454.258 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.223.450 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.861.038 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.414.884 |
| Stocuri | 1 |
| Creante | 1.757.238 |
| Casa si conturi la banci | 1.657.645 |
| DATORII | 1.349.802 |
| VENITURI IN AVANS | 333.230 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.592.890 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.376.407 |
| VENITURI TOTALE | 9.603.256 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.417.886 |
| Profitul brut | 2.185.370 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.838.070 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.625.229 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.120.277 |
| Creante | 3.059.286 |
| Casa si conturi la banci | 60.991 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.032.746 |
| DATORII | 1.438.336 |
| VENITURI IN AVANS | 522.052 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.817.864 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.332.406 |
| VENITURI TOTALE | 7.381.974 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.580.167 |
| Profitul brut | 1.801.807 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.601.764 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.194.017 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.073.307 |
| Stocuri | 239.843 |
| Creante | 1.509.448 |
| Casa si conturi la banci | 324.016 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.032.746 |
| DATORII | 1.552.428 |
| VENITURI IN AVANS | 522.052 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.225.590 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.284.442 |
| VENITURI TOTALE | 6.340.518 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.805.932 |
| Profitul brut | 1.534.586 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.283.468 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |