AVICOLA FOCSANI SA
| Denumire | AVICOLA FOCSANI SA |
| CUI | 1437373 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000208396 |
| EUID | ROONRC.J1991000208396 |
| CAEN | 147 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-09 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VICOL DĂNUŢ | - | România |
| MEREOIU ELENA | - | România |
| PODGOREANU FLORIN MARIAN | - | România |
| GROSU TINCA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 211 209 076 | 3 373 521 | 120 667 458 | 154 076 074 | 76 141 359 | 88 323 189 | 466 |
| 2023 | 199 610 000 | 140 689 | 116 917 977 | 142 763 461 | 71 196 690 | 84 949 669 | 450 |
| 2022 | 193 148 477 | 1 429 947 | 107 533 063 | 135 145 545 | 62 984 106 | 84 808 980 | 482 |
| 2021 | 151 960 203 | 1 056 924 | 74 900 328 | 35 906 681 | 57 736 886 | 12 932 435 | 443 |
| 2020 | 126 633 353 | -9 080 832 | 62 975 344 | 34 338 833 | 46 356 157 | 11 885 645 | 430 |
| 2019 | 143 380 007 | 320 308 | 54 734 839 | 34 243 481 | 41 901 456 | 20 966 477 | 490 |
| 2018 | 135 592 406 | 468 647 | 46 333 584 | 28 266 525 | 39 180 045 | 20 646 169 | 445 |
| 2017 | 123 042 784 | 378 087 | 47 955 571 | 26 996 213 | 41 626 894 | 20 177 522 | 433 |
| 2016 | 120 223 446 | 200 141 | 46 699 362 | 27 877 456 | 39 173 678 | 19 799 435 | 430 |
Statistics
Commercial networks and enterprises211 209 076 lei
6%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AVICOLA FOCSANI SA”
| Cod CAEN preponderent | 147 |
| Obiect Activitate | — |
| Descriere Activitate | — |
| Cod CAEN principal | 14 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mari , Vrancea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AVICOLA FOCSANI SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AVICOLA FOCSANI SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AVICOLA FOCSANI SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 154.076.074 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 76.141.359 |
| Stocuri | 33.174.674 |
| Creante | 41.664.527 |
| Casa si conturi la banci | 1.302.158 |
| DATORII | 120.667.458 |
| VENITURI IN AVANS | 21.226.786 |
| CAPITALURI - TOTAL | 88.323.189 |
| Capital subscris varsat | 4.225.020 |
| Cifra de afaceri neta | 211.209.076 |
| VENITURI TOTALE | 225.897.075 |
| CHELTUIELI TOTALE | 222.472.716 |
| Profitul brut | 3.424.359 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.373.521 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 466 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 142.763.461 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 71.196.690 |
| Stocuri | 30.767.181 |
| Creante | 35.134.698 |
| Casa si conturi la banci | 5.294.811 |
| DATORII | 116.917.977 |
| VENITURI IN AVANS | 12.092.505 |
| CAPITALURI - TOTAL | 84.949.669 |
| Capital subscris varsat | 4.225.020 |
| Cifra de afaceri neta | 199.610.000 |
| VENITURI TOTALE | 211.449.652 |
| CHELTUIELI TOTALE | 211.308.963 |
| Profitul brut | 140.689 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 140.689 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 450 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 135.145.545 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 62.984.106 |
| Stocuri | 30.400.132 |
| Creante | 30.284.956 |
| Casa si conturi la banci | 2.299.018 |
| DATORII | 107.533.063 |
| VENITURI IN AVANS | 5.787.608 |
| CAPITALURI - TOTAL | 84.808.980 |
| Capital subscris varsat | 4.225.020 |
| Cifra de afaceri neta | 193.148.477 |
| VENITURI TOTALE | 206.231.559 |
| CHELTUIELI TOTALE | 204.801.612 |
| Profitul brut | 1.429.947 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.429.947 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 482 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.906.681 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 57.736.886 |
| Stocuri | 24.813.036 |
| Creante | 31.426.079 |
| Casa si conturi la banci | 1.497.771 |
| DATORII | 74.900.328 |
| VENITURI IN AVANS | 5.810.804 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.932.435 |
| Capital subscris varsat | 4.225.020 |
| Cifra de afaceri neta | 151.960.203 |
| VENITURI TOTALE | 165.184.984 |
| CHELTUIELI TOTALE | 164.128.060 |
| Profitul brut | 1.056.924 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.056.924 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 443 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.338.833 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 46.356.157 |
| Stocuri | 18.563.809 |
| Creante | 26.800.091 |
| Casa si conturi la banci | 992.257 |
| DATORII | 62.975.344 |
| VENITURI IN AVANS | 5.834.001 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.885.645 |
| Capital subscris varsat | 4.225.020 |
| Cifra de afaceri neta | 126.633.353 |
| VENITURI TOTALE | 134.604.991 |
| CHELTUIELI TOTALE | 143.685.823 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.080.832 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.080.832 |
| Numar mediu de salariati | 430 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.243.481 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.901.456 |
| Stocuri | 14.909.071 |
| Creante | 25.765.023 |
| Casa si conturi la banci | 1.227.362 |
| DATORII | 54.734.839 |
| VENITURI IN AVANS | 443.621 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.966.477 |
| Capital subscris varsat | 4.225.020 |
| Cifra de afaceri neta | 143.380.007 |
| VENITURI TOTALE | 147.268.494 |
| CHELTUIELI TOTALE | 146.868.932 |
| Profitul brut | 399.562 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 320.308 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 490 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.266.525 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.180.045 |
| Stocuri | 17.111.578 |
| Creante | 20.226.055 |
| Casa si conturi la banci | 1.842.412 |
| DATORII | 46.333.584 |
| VENITURI IN AVANS | 466.817 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.646.169 |
| Capital subscris varsat | 4.225.020 |
| Cifra de afaceri neta | 135.592.406 |
| VENITURI TOTALE | 140.573.250 |
| CHELTUIELI TOTALE | 140.005.037 |
| Profitul brut | 568.213 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 468.647 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 445 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.996.213 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.626.894 |
| Stocuri | 15.639.812 |
| Creante | 24.609.476 |
| Casa si conturi la banci | 1.377.606 |
| DATORII | 47.955.571 |
| VENITURI IN AVANS | 490.014 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.177.522 |
| Capital subscris varsat | 4.225.020 |
| Cifra de afaceri neta | 123.042.784 |
| VENITURI TOTALE | 128.992.785 |
| CHELTUIELI TOTALE | 128.529.991 |
| Profitul brut | 462.794 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 378.087 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 433 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.877.456 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.173.678 |
| Stocuri | 11.959.409 |
| Creante | 25.189.463 |
| Casa si conturi la banci | 1.824.806 |
| DATORII | 46.699.362 |
| VENITURI IN AVANS | 552.337 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.799.435 |
| Capital subscris varsat | 4.225.020 |
| Cifra de afaceri neta | 120.223.446 |
| VENITURI TOTALE | 129.620.818 |
| CHELTUIELI TOTALE | 129.361.174 |
| Profitul brut | 259.644 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 200.141 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 430 |