NEWTON 2005 SRL
| Denumire | NEWTON 2005 SRL |
| CUI | 17793156 |
| Nr. Reg. Com. | J2005001345037 |
| EUID | ROONRC.J2005001345037 |
| CAEN | 2932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-07-19 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MOVILEANU NICOLAE | - | România |
| MOVILEANU MARIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 18 544 344 | 3 568 299 | 23 357 739 | 20 470 638 | 26 183 400 | 12 962 135 | 40 |
| 2023 | 14 768 873 | 2 636 620 | 14 015 859 | 8 710 293 | 25 004 347 | 9 393 835 | 26 |
| 2022 | 9 620 309 | 2 009 814 | 1 583 456 | 1 049 624 | 7 246 474 | 6 757 215 | 26 |
| 2021 | 5 709 355 | 1 168 279 | 1 010 306 | 225 260 | 5 532 441 | 4 747 395 | 29 |
| 2020 | 1 779 431 | 5 803 | 628 192 | 131 972 | 4 075 336 | 3 579 116 | 20 |
| 2019 | 6 206 471 | 957 006 | 430 926 | 69 763 | 3 934 476 | 3 573 313 | 37 |
| 2018 | 6 840 267 | 692 468 | 1 117 425 | 1 667 081 | 2 604 794 | 2 650 176 | 39 |
| 2017 | 5 171 803 | 962 641 | 1 881 994 | 2 138 459 | 2 334 470 | 1 957 708 | 30 |
| 2016 | 3 991 317 | 6 878 | 3 104 575 | 2 589 443 | 2 272 380 | 995 067 | 39 |
Statistics
Commercial networks and enterprises18 544 344 lei
26%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NEWTON 2005 SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2932 Rev. 2 (echivalent: 2932 Rev. 1, 2932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Argeş , domeniul 2932: Fabricarea altor mașini și utilaje agricole și forestiere
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NEWTON 2005 SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NEWTON 2005 SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NEWTON 2005 SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.470.638 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.183.400 |
| Stocuri | 2.330.000 |
| Creante | 21.441.179 |
| Casa si conturi la banci | 2.412.221 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 63.927 |
| DATORII | 23.357.739 |
| VENITURI IN AVANS | 10.398.091 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.962.135 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.544.344 |
| VENITURI TOTALE | 18.628.928 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.498.952 |
| Profitul brut | 4.129.976 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.568.299 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.710.293 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.004.347 |
| Stocuri | 2.569.706 |
| Creante | 13.490.870 |
| Casa si conturi la banci | 8.943.771 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 93.145 |
| DATORII | 14.015.859 |
| VENITURI IN AVANS | 10.398.091 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.393.835 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.768.873 |
| VENITURI TOTALE | 14.908.711 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.856.708 |
| Profitul brut | 3.052.003 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.636.620 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.049.624 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.246.474 |
| Stocuri | 1.686.941 |
| Creante | 4.176.785 |
| Casa si conturi la banci | 1.382.748 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 44.573 |
| DATORII | 1.583.456 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.757.215 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.620.309 |
| VENITURI TOTALE | 9.730.201 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.403.967 |
| Profitul brut | 2.326.234 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.009.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 225.260 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.532.441 |
| Stocuri | 1.074.487 |
| Creante | 3.142.137 |
| Casa si conturi la banci | 1.315.817 |
| DATORII | 1.010.306 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.747.395 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.709.355 |
| VENITURI TOTALE | 5.998.571 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.724.967 |
| Profitul brut | 1.273.604 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.168.279 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 131.972 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.075.336 |
| Stocuri | 644.620 |
| Creante | 2.663.965 |
| Casa si conturi la banci | 766.751 |
| DATORII | 628.192 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.579.116 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.779.431 |
| VENITURI TOTALE | 1.883.291 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.875.668 |
| Profitul brut | 7.623 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.803 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 69.763 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.934.476 |
| Stocuri | 211.101 |
| Creante | 3.069.752 |
| Casa si conturi la banci | 653.623 |
| DATORII | 430.926 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.573.313 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.206.471 |
| VENITURI TOTALE | 8.254.554 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.115.261 |
| Profitul brut | 1.139.293 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 957.006 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.667.081 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.604.794 |
| Stocuri | 638.224 |
| Creante | 1.657.046 |
| Casa si conturi la banci | 309.524 |
| DATORII | 1.117.425 |
| VENITURI IN AVANS | 504.274 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.650.176 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.840.267 |
| VENITURI TOTALE | 7.157.802 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.332.237 |
| Profitul brut | 825.565 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 692.468 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.138.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.334.470 |
| Stocuri | 749.216 |
| Creante | 1.533.052 |
| Casa si conturi la banci | 52.202 |
| DATORII | 1.881.994 |
| VENITURI IN AVANS | 633.227 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.957.708 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.171.803 |
| VENITURI TOTALE | 5.552.023 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.404.710 |
| Profitul brut | 1.147.313 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 962.641 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.589.443 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.272.380 |
| Stocuri | 700.038 |
| Creante | 1.265.956 |
| Casa si conturi la banci | 306.386 |
| DATORII | 3.104.575 |
| VENITURI IN AVANS | 762.181 |
| CAPITALURI - TOTAL | 995.067 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.991.317 |
| VENITURI TOTALE | 4.399.763 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.389.806 |
| Profitul brut | 9.957 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.878 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |