BANAT AGRI GROUP SRL
| Denumire | BANAT AGRI GROUP SRL |
| CUI | 18775166 |
| Nr. Reg. Com. | J35/959/2014 |
| EUID | ROONRC.J11/133/2014 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-03-17 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BARDEAU GEORG | - | România |
| DOGAR TRAIAN-NICOLAE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 87 904 637 | 3 057 387 | 106 552 244 | 43 088 165 | 96 486 966 | 18 446 142 | 14 |
| 2023 | 59 000 310 | 475 676 | 91 772 615 | 39 148 863 | 78 548 342 | 15 388 754 | 14 |
| 2022 | 112 098 815 | 4 474 450 | 103 905 931 | 28 421 188 | 93 366 402 | 14 913 077 | 15 |
| 2021 | 67 666 366 | 2 225 793 | 74 687 525 | — | — | — | 15 |
| 2020 | 61 808 417 | 3 160 432 | 47 430 387 | 7 611 420 | 49 076 946 | 8 212 836 | 14 |
| 2019 | 33 403 999 | 14 141 | 67 573 501 | 6 377 296 | 66 815 218 | 5 646 913 | 7 |
| 2018 | 25 314 586 | 153 948 | 61 902 411 | 6 352 964 | 61 181 971 | 5 653 263 | 6 |
| 2017 | 37 555 246 | 110 728 | 57 719 313 | 2 074 769 | 51 497 189 | -4 114 190 | 1 |
| 2016 | 29 384 056 | -84 034 | 60 541 601 | 2 319 629 | 53 972 932 | -4 224 917 | 2 |
Statistics
Commercial networks and enterprises87 904 637 lei
49%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BANAT AGRI GROUP SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Arad , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BANAT AGRI GROUP SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BANAT AGRI GROUP SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BANAT AGRI GROUP SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.088.165 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 96.486.966 |
| Stocuri | 24.254.998 |
| Creante | 67.832.262 |
| Casa si conturi la banci | 4.399.706 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 49.847 |
| DATORII | 106.552.244 |
| VENITURI IN AVANS | 14.626.592 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.446.142 |
| Capital subscris varsat | 9.618.000 |
| Cifra de afaceri neta | 87.904.637 |
| VENITURI TOTALE | 93.615.900 |
| CHELTUIELI TOTALE | 90.153.735 |
| Profitul brut | 3.462.165 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.057.387 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.148.863 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 78.548.342 |
| Stocuri | 31.396.485 |
| Creante | 45.887.632 |
| Casa si conturi la banci | 1.264.225 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.115 |
| DATORII | 91.772.615 |
| VENITURI IN AVANS | 10.575.951 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.388.754 |
| Capital subscris varsat | 9.618.000 |
| Cifra de afaceri neta | 59.000.310 |
| VENITURI TOTALE | 64.824.524 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.243.302 |
| Profitul brut | 581.222 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 475.676 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.421.188 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 93.366.402 |
| Stocuri | 21.569.900 |
| Creante | 70.859.072 |
| Casa si conturi la banci | 937.430 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 66.048 |
| DATORII | 103.905.931 |
| VENITURI IN AVANS | 3.034.630 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.913.077 |
| Capital subscris varsat | 9.618.000 |
| Cifra de afaceri neta | 112.098.815 |
| VENITURI TOTALE | 116.661.800 |
| CHELTUIELI TOTALE | 111.483.243 |
| Profitul brut | 5.178.557 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.474.450 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.611.420 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.076.946 |
| Stocuri | 7.283.892 |
| Creante | 41.189.489 |
| Casa si conturi la banci | 603.565 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.017 |
| DATORII | 47.430.387 |
| VENITURI IN AVANS | 1.101.160 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.212.836 |
| Capital subscris varsat | 9.618.000 |
| Cifra de afaceri neta | 61.808.417 |
| VENITURI TOTALE | 64.267.765 |
| CHELTUIELI TOTALE | 60.815.769 |
| Profitul brut | 3.451.996 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.160.432 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.377.296 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 66.815.218 |
| Stocuri | 12.931.154 |
| Creante | 52.197.194 |
| Casa si conturi la banci | 1.686.870 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.900 |
| DATORII | 67.573.501 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.646.913 |
| Capital subscris varsat | 9.618.000 |
| Cifra de afaceri neta | 33.403.999 |
| VENITURI TOTALE | 35.763.223 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.733.494 |
| Profitul brut | 29.729 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.141 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.352.964 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 61.181.971 |
| Stocuri | 9.911.476 |
| Creante | 50.173.498 |
| Casa si conturi la banci | 1.096.997 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.739 |
| DATORII | 61.902.411 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.653.263 |
| Capital subscris varsat | 9.618.000 |
| Cifra de afaceri neta | 25.314.586 |
| VENITURI TOTALE | 25.944.770 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.790.822 |
| Profitul brut | 153.948 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 153.948 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.074.769 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 51.497.189 |
| Stocuri | 6.447.737 |
| Creante | 42.419.544 |
| Casa si conturi la banci | 2.629.908 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.165 |
| DATORII | 57.719.313 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.114.190 |
| Capital subscris varsat | 18.000 |
| Cifra de afaceri neta | 37.555.246 |
| VENITURI TOTALE | 38.593.933 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.483.205 |
| Profitul brut | 110.728 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 110.728 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.319.629 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 53.972.932 |
| Stocuri | 8.889.201 |
| Creante | 44.518.779 |
| Casa si conturi la banci | 564.952 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.123 |
| DATORII | 60.541.601 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.224.917 |
| Capital subscris varsat | 18.000 |
| Cifra de afaceri neta | 29.384.056 |
| VENITURI TOTALE | 30.247.638 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.331.672 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 84.034 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 84.034 |
| Numar mediu de salariati | 2 |