POPECI UTILAJ GREU SA
| Denumire | POPECI UTILAJ GREU SA |
| CUI | 2294590 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000049164 |
| EUID | ROONRC.J1991000049164 |
| CAEN | 2891 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-20 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SCOBIOALĂ MIHAIL | - | România |
| NASTA NICOLAE | - | România |
| POPECI CONSTANTIN | - | România |
| DINCA ANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 66 282 516 | 3 078 815 | 100 785 900 | 117 507 359 | 26 491 783 | 42 527 704 | 310 |
| 2023 | 70 754 647 | -10 519 108 | 114 711 365 | 126 889 969 | 26 645 678 | 37 467 927 | 319 |
| 2022 | 69 233 727 | -11 560 137 | 111 021 664 | 135 157 512 | 26 253 673 | 47 839 619 | 319 |
| 2021 | 46 653 660 | -16 076 382 | 99 203 819 | 68 167 882 | 38 509 687 | 3 605 086 | 324 |
| 2020 | 68 471 382 | -123 695 | 87 859 751 | 75 162 957 | 37 767 683 | 19 740 940 | 351 |
| 2019 | 54 150 858 | -6 811 883 | 100 568 778 | 81 550 355 | 45 960 158 | 19 864 635 | 362 |
| 2018 | 74 387 839 | -9 471 301 | 102 864 811 | 89 758 117 | 49 177 943 | 26 884 161 | 498 |
| 2017 | 70 268 970 | -15 694 947 | 128 809 032 | 99 783 036 | 83 794 958 | 43 618 932 | 701 |
| 2016 | 79 507 448 | 484 569 | 108 763 459 | 105 505 410 | 76 284 054 | 59 388 638 | 701 |
Statistics
Commercial networks and enterprises66 282 516 lei
-6%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “POPECI UTILAJ GREU SA”
| Cod CAEN preponderent | 2891 Rev. 2 (echivalent: 2891 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea utilajelor pentru metalurgie |
| Descriere Activitate | Fabricarea utilajelor pentru metalurgie |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea utilajelor pentru metalurgie |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mari , Dolj , domeniul 2891: Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „POPECI UTILAJ GREU SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „POPECI UTILAJ GREU SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „POPECI UTILAJ GREU SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 117.507.359 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.491.783 |
| Stocuri | 14.740.263 |
| Creante | 11.524.146 |
| Casa si conturi la banci | 227.374 |
| DATORII | 100.785.900 |
| VENITURI IN AVANS | 647.995 |
| PROVIZIOANE | 37.543 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.527.704 |
| Capital subscris varsat | 16.052.544 |
| Cifra de afaceri neta | 66.282.516 |
| VENITURI TOTALE | 69.591.068 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.512.253 |
| Profitul brut | 3.078.815 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.078.815 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 310 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 126.889.969 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.645.678 |
| Stocuri | 16.264.054 |
| Creante | 10.251.961 |
| Casa si conturi la banci | 129.663 |
| DATORII | 114.711.365 |
| VENITURI IN AVANS | 1.356.355 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.467.927 |
| Capital subscris varsat | 16.052.544 |
| Cifra de afaceri neta | 70.754.647 |
| VENITURI TOTALE | 73.963.478 |
| CHELTUIELI TOTALE | 84.482.586 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.519.108 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.519.108 |
| Numar mediu de salariati | 319 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 135.157.512 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.253.673 |
| Stocuri | 14.284.839 |
| Creante | 11.518.611 |
| Casa si conturi la banci | 450.223 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 80.000 |
| DATORII | 111.021.664 |
| VENITURI IN AVANS | 2.629.902 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.839.619 |
| Capital subscris varsat | 16.052.544 |
| Cifra de afaceri neta | 69.233.727 |
| VENITURI TOTALE | 70.046.800 |
| CHELTUIELI TOTALE | 81.606.937 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.560.137 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 11.560.137 |
| Numar mediu de salariati | 319 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 68.167.882 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.509.687 |
| Stocuri | 20.636.848 |
| Creante | 17.488.553 |
| Casa si conturi la banci | 384.286 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 200.000 |
| DATORII | 99.203.819 |
| VENITURI IN AVANS | 4.068.664 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.605.086 |
| Capital subscris varsat | 16.052.544 |
| Cifra de afaceri neta | 46.653.660 |
| VENITURI TOTALE | 50.349.043 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.425.425 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 16.076.382 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 16.076.382 |
| Numar mediu de salariati | 324 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 75.162.957 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.767.683 |
| Stocuri | 18.648.568 |
| Creante | 18.688.959 |
| Casa si conturi la banci | 430.156 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 160.000 |
| DATORII | 87.859.751 |
| VENITURI IN AVANS | 5.489.949 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.740.940 |
| Capital subscris varsat | 16.052.544 |
| Cifra de afaceri neta | 68.471.382 |
| VENITURI TOTALE | 62.756.747 |
| CHELTUIELI TOTALE | 62.880.442 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 123.695 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 123.695 |
| Numar mediu de salariati | 351 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 81.550.355 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.960.158 |
| Stocuri | 27.190.324 |
| Creante | 15.738.884 |
| Casa si conturi la banci | 3.030.950 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 180.000 |
| DATORII | 100.568.778 |
| VENITURI IN AVANS | 7.257.100 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.864.635 |
| Capital subscris varsat | 16.052.544 |
| Cifra de afaceri neta | 54.150.858 |
| VENITURI TOTALE | 66.765.034 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.576.917 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.811.883 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.811.883 |
| Numar mediu de salariati | 362 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 89.758.117 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.177.943 |
| Stocuri | 27.623.019 |
| Creante | 20.964.904 |
| Casa si conturi la banci | 590.020 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 184.320 |
| DATORII | 102.864.811 |
| VENITURI IN AVANS | 9.371.408 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.884.161 |
| Capital subscris varsat | 16.052.544 |
| Cifra de afaceri neta | 74.387.839 |
| VENITURI TOTALE | 68.154.962 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.626.263 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.471.301 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.471.301 |
| Numar mediu de salariati | 498 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 99.783.036 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 83.794.958 |
| Stocuri | 47.526.572 |
| Creante | 35.869.635 |
| Casa si conturi la banci | 398.751 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 359.245 |
| DATORII | 128.809.032 |
| VENITURI IN AVANS | 11.509.275 |
| CAPITALURI - TOTAL | 43.618.932 |
| Capital subscris varsat | 16.052.544 |
| Cifra de afaceri neta | 70.268.970 |
| VENITURI TOTALE | 75.012.403 |
| CHELTUIELI TOTALE | 90.707.350 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 15.694.947 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 15.694.947 |
| Numar mediu de salariati | 701 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105.505.410 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 76.284.054 |
| Stocuri | 32.631.262 |
| Creante | 42.854.612 |
| Casa si conturi la banci | 798.180 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.645 |
| DATORII | 108.763.459 |
| VENITURI IN AVANS | 13.688.012 |
| CAPITALURI - TOTAL | 59.388.638 |
| Capital subscris varsat | 16.052.544 |
| Cifra de afaceri neta | 79.507.448 |
| VENITURI TOTALE | 86.279.291 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.509.580 |
| Profitul brut | 769.711 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 484.569 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 701 |