JIUL SA CRAIOVA
| Denumire | JIUL SA CRAIOVA |
| CUI | 2308342 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000019161 |
| EUID | ROONRC.J1991000019161 |
| CAEN | 5510 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-06 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BERCEANU ANDREI | - | România |
| BERCEANU RADU MIRCEA | - | România |
| BERCEANU MIHAELA MARINELA | - | România |
| RISTEA FLORENTINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 32 877 498 | 3 066 587 | 33 117 760 | 51 963 706 | 6 033 341 | 24 585 731 | 116 |
| 2023 | 28 178 847 | 2 306 475 | 35 705 098 | 53 389 120 | 3 892 015 | 21 519 143 | 102 |
| 2022 | 18 216 139 | 336 527 | 39 025 562 | 54 044 976 | 3 786 309 | 19 212 668 | 88 |
| 2021 | 8 877 079 | -1 794 038 | 38 583 565 | 55 285 600 | 1 716 344 | 18 876 140 | 69 |
| 2020 | 5 550 546 | -4 482 079 | 37 811 274 | 42 910 571 | 1 128 700 | 6 823 308 | 49 |
| 2019 | 20 474 212 | 2 739 102 | 38 978 643 | 44 468 933 | 4 964 834 | 11 204 860 | 93 |
| 2018 | 16 680 471 | -1 542 186 | 42 954 545 | 45 112 323 | 5 147 947 | 8 465 758 | 97 |
| 2017 | 16 379 622 | -440 424 | 44 494 200 | 47 606 054 | 4 245 094 | 10 007 944 | 107 |
| 2016 | 10 538 758 | -6 281 655 | 45 114 099 | 50 381 103 | 1 326 820 | 10 448 368 | 103 |
Statistics
Commercial networks and enterprises32 877 498 lei
17%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “JIUL SA CRAIOVA”
| Cod CAEN preponderent | 5510 Rev. 2 (echivalent: 5510 Rev. 1, 5510 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Descriere Activitate | Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Cod CAEN principal | 55 Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Descriere activitate (principal) | Hoteluri și alte facilități de cazare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Dolj , domeniul 5510: Hoteluri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „JIUL SA CRAIOVA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „JIUL SA CRAIOVA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „JIUL SA CRAIOVA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.963.706 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.033.341 |
| Stocuri | 940.318 |
| Creante | 2.096.814 |
| Casa si conturi la banci | 2.996.209 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 352.542 |
| DATORII | 33.117.760 |
| VENITURI IN AVANS | 417.843 |
| PROVIZIOANE | 228.255 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.585.731 |
| Capital subscris varsat | 25.589.668 |
| Cifra de afaceri neta | 32.877.498 |
| VENITURI TOTALE | 33.127.005 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.895.648 |
| Profitul brut | 3.231.357 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.066.587 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 116 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 53.389.120 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.892.015 |
| Stocuri | 800.392 |
| Creante | 1.596.508 |
| Casa si conturi la banci | 1.495.115 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 400.609 |
| DATORII | 35.705.098 |
| VENITURI IN AVANS | 457.503 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.519.143 |
| Capital subscris varsat | 25.589.668 |
| Cifra de afaceri neta | 28.178.847 |
| VENITURI TOTALE | 28.736.099 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.429.624 |
| Profitul brut | 2.306.475 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.306.475 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 102 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 54.044.976 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.786.309 |
| Stocuri | 575.735 |
| Creante | 1.146.758 |
| Casa si conturi la banci | 2.063.816 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 406.945 |
| DATORII | 39.025.562 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.212.668 |
| Capital subscris varsat | 25.589.668 |
| Cifra de afaceri neta | 18.216.139 |
| VENITURI TOTALE | 18.747.400 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.339.929 |
| Profitul brut | 407.471 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 336.527 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 88 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 55.285.600 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.716.344 |
| Stocuri | 377.870 |
| Creante | 292.500 |
| Casa si conturi la banci | 1.045.974 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 457.761 |
| DATORII | 38.583.565 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.876.140 |
| Capital subscris varsat | 25.589.668 |
| Cifra de afaceri neta | 8.877.079 |
| VENITURI TOTALE | 9.844.989 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.568.083 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.723.094 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.794.038 |
| Numar mediu de salariati | 69 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 42.910.571 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.128.700 |
| Stocuri | 355.483 |
| Creante | 450.398 |
| Casa si conturi la banci | 322.819 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 595.311 |
| DATORII | 37.811.274 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.823.308 |
| Capital subscris varsat | 25.589.668 |
| Cifra de afaceri neta | 5.550.546 |
| VENITURI TOTALE | 6.333.857 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.765.066 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.431.209 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.482.079 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.468.933 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.964.834 |
| Stocuri | 497.797 |
| Creante | 908.512 |
| Casa si conturi la banci | 3.558.525 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 749.736 |
| DATORII | 38.978.643 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.204.860 |
| Capital subscris varsat | 25.589.668 |
| Cifra de afaceri neta | 20.474.212 |
| VENITURI TOTALE | 20.637.394 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.755.464 |
| Profitul brut | 2.881.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.739.102 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.112.323 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.147.947 |
| Stocuri | 307.002 |
| Creante | 688.713 |
| Casa si conturi la banci | 4.152.232 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.160.033 |
| DATORII | 42.954.545 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.465.758 |
| Capital subscris varsat | 25.589.668 |
| Cifra de afaceri neta | 16.680.471 |
| VENITURI TOTALE | 16.736.161 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.135.519 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.399.358 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.542.186 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.606.054 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.245.094 |
| Stocuri | 292.447 |
| Creante | 516.681 |
| Casa si conturi la banci | 3.435.966 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.653.472 |
| DATORII | 44.494.200 |
| VENITURI IN AVANS | 2.476 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.007.944 |
| Capital subscris varsat | 25.589.668 |
| Cifra de afaceri neta | 16.379.622 |
| VENITURI TOTALE | 16.912.234 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.209.830 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 297.596 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 440.424 |
| Numar mediu de salariati | 107 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.381.103 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.326.820 |
| Stocuri | 290.532 |
| Creante | 361.622 |
| Casa si conturi la banci | 674.666 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.889.506 |
| DATORII | 45.114.099 |
| VENITURI IN AVANS | 34.962 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.448.368 |
| Capital subscris varsat | 25.589.668 |
| Cifra de afaceri neta | 10.538.758 |
| VENITURI TOTALE | 11.660.924 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.942.579 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.281.655 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.281.655 |
| Numar mediu de salariati | 103 |