HARVIZ SA
| Denumire | HARVIZ SA |
| CUI | 24499588 |
| Nr. Reg. Com. | J2008000917191 |
| EUID | ROONRC.J2008000917191 |
| CAEN | 3600 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-09-22 (17 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PÁLL ÁRPÁD | - | România |
| VARGA CSABA | - | România |
| NAGY BENEDEK | - | România |
| PÁL TAMÁS | - | România |
| BODOR ZSOLT | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 52 525 075 | 3 120 937 | 12 652 000 | 86 911 280 | 24 266 488 | 66 141 302 | 236 |
| 2023 | 43 204 399 | 3 280 241 | 10 089 766 | 67 309 195 | 21 921 608 | 56 537 369 | 229 |
| 2022 | 24 660 956 | -1 223 059 | 11 154 839 | 112 878 734 | 10 145 297 | 46 595 429 | 230 |
| 2021 | 22 976 837 | 92 093 | 8 072 969 | 112 802 004 | 8 440 572 | 47 932 261 | 230 |
| 2020 | 21 776 229 | 357 436 | 6 124 852 | 105 285 558 | 8 765 067 | 42 547 677 | 228 |
| 2019 | 21 926 472 | 1 009 564 | 5 193 667 | 100 525 571 | 7 432 019 | 37 698 205 | 231 |
| 2018 | 17 889 167 | 1 611 765 | 4 431 312 | 84 907 440 | 15 652 384 | 33 997 491 | 206 |
| 2017 | 11 111 735 | 843 382 | 2 912 872 | 84 788 999 | 7 302 589 | 28 257 694 | 156 |
| 2016 | 11 283 231 | 1 238 399 | 5 764 004 | 246 926 633 | 5 334 987 | 23 407 198 | 156 |
Statistics
Commercial networks and enterprises52 525 075 lei
22%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HARVIZ SA”
| Cod CAEN preponderent | 3600 Rev. 2 (echivalent: 3600 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Captarea, tratarea și distribuția apei |
| Descriere Activitate | Captarea, tratarea și distribuția apei |
| Cod CAEN principal | 36 Captarea, tratarea și distribuția apei |
| Descriere activitate (principal) | Captarea, tratarea și distribuția apei |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Harghita , domeniul 3600: Captarea, tratarea și distribuția apei
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HARVIZ SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HARVIZ SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HARVIZ SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 86.911.280 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.266.488 |
| Stocuri | 1.349.327 |
| Creante | 20.210.709 |
| Casa si conturi la banci | 2.706.452 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 369.136 |
| DATORII | 12.652.000 |
| VENITURI IN AVANS | 32.753.602 |
| CAPITALURI - TOTAL | 66.141.302 |
| Capital subscris varsat | 3.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 52.525.075 |
| VENITURI TOTALE | 60.051.465 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.324.099 |
| Profitul brut | 3.727.366 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.120.937 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 236 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.309.195 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.921.608 |
| Stocuri | 1.233.462 |
| Creante | 16.466.978 |
| Casa si conturi la banci | 4.221.168 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 289.627 |
| DATORII | 10.089.766 |
| VENITURI IN AVANS | 22.893.295 |
| CAPITALURI - TOTAL | 56.537.369 |
| Capital subscris varsat | 3.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 43.204.399 |
| VENITURI TOTALE | 52.254.449 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.620.168 |
| Profitul brut | 3.634.281 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.280.241 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 229 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 112.878.734 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.145.297 |
| Stocuri | 1.145.252 |
| Creante | 5.801.074 |
| Casa si conturi la banci | 3.198.971 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 262.152 |
| DATORII | 11.154.839 |
| VENITURI IN AVANS | 65.535.915 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.595.429 |
| Capital subscris varsat | 3.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 24.660.956 |
| VENITURI TOTALE | 33.974.288 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.197.347 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.223.059 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.223.059 |
| Numar mediu de salariati | 230 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 112.802.004 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.440.572 |
| Stocuri | 887.053 |
| Creante | 5.076.240 |
| Casa si conturi la banci | 2.477.279 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 298.622 |
| DATORII | 8.072.969 |
| VENITURI IN AVANS | 65.535.968 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.932.261 |
| Capital subscris varsat | 3.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 22.976.837 |
| VENITURI TOTALE | 27.407.355 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.275.783 |
| Profitul brut | 131.572 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 92.093 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 230 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105.285.558 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.765.067 |
| Stocuri | 795.872 |
| Creante | 4.799.945 |
| Casa si conturi la banci | 3.169.250 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 276.598 |
| DATORII | 6.124.852 |
| VENITURI IN AVANS | 65.605.172 |
| PROVIZIOANE | 49.522 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.547.677 |
| Capital subscris varsat | 3.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.776.229 |
| VENITURI TOTALE | 25.905.348 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.479.179 |
| Profitul brut | 426.169 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 357.436 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 228 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 100.525.571 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.432.019 |
| Stocuri | 658.906 |
| Creante | 4.608.275 |
| Casa si conturi la banci | 2.164.838 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 287.135 |
| DATORII | 5.193.667 |
| VENITURI IN AVANS | 65.322.175 |
| PROVIZIOANE | 30.678 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.698.205 |
| Capital subscris varsat | 3.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.926.472 |
| VENITURI TOTALE | 25.622.941 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.444.731 |
| Profitul brut | 1.178.210 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.009.564 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 231 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 84.907.440 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.652.384 |
| Stocuri | 654.993 |
| Creante | 4.880.769 |
| Casa si conturi la banci | 10.116.622 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 282.349 |
| DATORII | 4.431.312 |
| VENITURI IN AVANS | 62.413.370 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.997.491 |
| Capital subscris varsat | 3.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.889.167 |
| VENITURI TOTALE | 21.866.969 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.999.567 |
| Profitul brut | 1.867.402 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.611.765 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 206 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 84.788.999 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.302.589 |
| Stocuri | 319.723 |
| Creante | 2.728.330 |
| Casa si conturi la banci | 4.254.536 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 180.678 |
| DATORII | 2.912.872 |
| VENITURI IN AVANS | 61.101.700 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.257.694 |
| Capital subscris varsat | 3.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.111.735 |
| VENITURI TOTALE | 12.493.993 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.513.822 |
| Profitul brut | 980.171 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 843.382 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 156 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 246.926.633 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.334.987 |
| Stocuri | 280.132 |
| Creante | 2.681.535 |
| Casa si conturi la banci | 2.373.320 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 179.558 |
| DATORII | 5.764.004 |
| VENITURI IN AVANS | 223.269.976 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.407.198 |
| Capital subscris varsat | 3.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.283.231 |
| VENITURI TOTALE | 12.395.644 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.923.382 |
| Profitul brut | 1.472.262 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.238.399 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 156 |