ELCAS PRODIMPEX SRL
| Denumire | ELCAS PRODIMPEX SRL |
| CUI | 2706712 |
| Nr. Reg. Com. | J1992003667298 |
| EUID | ROONRC.J1992003667298 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-11-06 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DAN NICULAE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 13 774 202 | 3 345 283 | 5 943 276 | 2 412 112 | 12 586 338 | 9 055 174 | 41 |
| 2023 | 12 941 500 | 3 215 208 | 3 982 693 | 2 113 926 | 11 029 746 | 9 160 979 | 40 |
| 2022 | 11 336 543 | 2 134 318 | 6 936 354 | 2 369 016 | 11 566 293 | 6 998 955 | 40 |
| 2021 | 12 795 472 | 4 428 576 | 1 756 605 | 2 463 255 | 10 468 166 | 11 174 816 | 39 |
| 2020 | 12 720 803 | 5 515 337 | 1 436 102 | 2 149 794 | 8 843 075 | 9 556 767 | 39 |
| 2019 | 9 318 034 | 2 554 758 | 1 022 856 | 2 195 403 | 4 719 410 | 5 891 957 | 37 |
| 2018 | 8 393 073 | 1 704 178 | 1 377 924 | 1 844 596 | 5 807 369 | 6 274 041 | 35 |
| 2017 | 4 548 052 | 442 682 | 1 747 447 | 2 113 720 | 4 848 257 | 5 214 530 | 35 |
| 2016 | 6 181 207 | 2 097 488 | 604 048 | 1 901 915 | 4 525 510 | 5 823 377 | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 774 202 lei
6%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELCAS PRODIMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Prahova , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELCAS PRODIMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELCAS PRODIMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELCAS PRODIMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.412.112 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.586.338 |
| Stocuri | 1.154.787 |
| Creante | 7.082.371 |
| Casa si conturi la banci | 4.349.180 |
| DATORII | 5.943.276 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.055.174 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.774.202 |
| VENITURI TOTALE | 13.838.332 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.938.957 |
| Profitul brut | 3.899.375 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.345.283 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.113.926 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.029.746 |
| Stocuri | 939.260 |
| Creante | 5.541.387 |
| Casa si conturi la banci | 4.549.099 |
| DATORII | 3.982.693 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.160.979 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.941.500 |
| VENITURI TOTALE | 13.115.419 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.404.032 |
| Profitul brut | 3.711.387 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.215.208 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.369.016 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.566.293 |
| Stocuri | 990.540 |
| Creante | 6.957.130 |
| Casa si conturi la banci | 3.618.623 |
| DATORII | 6.936.354 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.998.955 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.336.543 |
| VENITURI TOTALE | 11.425.867 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.921.522 |
| Profitul brut | 2.504.345 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.134.318 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.463.255 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.468.166 |
| Stocuri | 969.215 |
| Creante | 5.807.509 |
| Casa si conturi la banci | 3.691.442 |
| DATORII | 1.756.605 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.174.816 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.795.472 |
| VENITURI TOTALE | 12.840.423 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.753.121 |
| Profitul brut | 5.087.302 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.428.576 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.149.794 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.843.075 |
| Stocuri | 830.923 |
| Creante | 5.288.133 |
| Casa si conturi la banci | 2.724.019 |
| DATORII | 1.436.102 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.556.767 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.720.803 |
| VENITURI TOTALE | 12.740.394 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.483.686 |
| Profitul brut | 6.256.708 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.515.337 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.195.403 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.719.410 |
| Stocuri | 521.013 |
| Creante | 3.062.475 |
| Casa si conturi la banci | 1.135.922 |
| DATORII | 1.022.856 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.891.957 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.318.034 |
| VENITURI TOTALE | 9.339.852 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.325.842 |
| Profitul brut | 3.014.010 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.554.758 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.844.596 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.807.369 |
| Stocuri | 486.072 |
| Creante | 2.810.393 |
| Casa si conturi la banci | 2.510.904 |
| DATORII | 1.377.924 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.274.041 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.393.073 |
| VENITURI TOTALE | 8.536.132 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.574.829 |
| Profitul brut | 1.961.303 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.704.178 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.113.720 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.848.257 |
| Stocuri | 589.835 |
| Creante | 3.457.655 |
| Casa si conturi la banci | 800.767 |
| DATORII | 1.747.447 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.214.530 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.548.052 |
| VENITURI TOTALE | 4.555.864 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.021.132 |
| Profitul brut | 534.732 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 442.682 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.901.915 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.525.510 |
| Stocuri | 185.766 |
| Creante | 2.767.539 |
| Casa si conturi la banci | 1.572.205 |
| DATORII | 604.048 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.823.377 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.181.207 |
| VENITURI TOTALE | 6.522.113 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.008.756 |
| Profitul brut | 2.513.357 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.097.488 |
| Pierdere neta | 0 |