UNIVERSUM EVENTS SRL
| Denumire | UNIVERSUM EVENTS SRL |
| CUI | 27181979 |
| Nr. Reg. Com. | J2010006800405 |
| EUID | ROONRC.J2010006800405 |
| CAEN | 8230 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-07-16 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MIHAI CIMA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 33 604 344 | 3 238 733 | 5 231 966 | 1 640 203 | 10 030 649 | 6 235 244 | 8 |
| 2023 | 27 743 279 | 2 174 294 | 5 702 280 | 1 805 994 | 7 007 821 | 3 215 217 | 9 |
| 2022 | 19 991 945 | 4 279 228 | 5 971 041 | 883 936 | 8 092 290 | 3 089 659 | 17 |
| 2021 | 5 179 282 | -246 265 | 4 384 818 | 1 370 416 | 5 688 331 | 980 992 | 16 |
| 2020 | 4 990 447 | -984 402 | 4 590 090 | 2 044 917 | 3 708 228 | 1 227 257 | 33 |
| 2019 | 24 737 396 | 1 050 262 | 5 593 027 | — | — | — | 37 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2016 | 14 713 998 | 1 933 297 | 2 845 534 | 220 836 | 4 730 701 | 1 953 606 | 17 |
Statistics
Commercial networks and enterprises33 604 344 lei
21%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “UNIVERSUM EVENTS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 8230 Rev. 2 (echivalent: 8230 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor |
| Descriere Activitate | Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor |
| Cod CAEN principal | 82 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor |
| Descriere activitate (principal) | Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 8230: Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „UNIVERSUM EVENTS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „UNIVERSUM EVENTS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „UNIVERSUM EVENTS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.640.203 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.030.649 |
| Stocuri | 3.469 |
| Creante | 6.393.281 |
| Casa si conturi la banci | 3.633.899 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.474 |
| DATORII | 5.231.966 |
| VENITURI IN AVANS | 288.116 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.235.244 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 33.604.344 |
| VENITURI TOTALE | 33.742.203 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.051.511 |
| Profitul brut | 3.690.692 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.238.733 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.805.994 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.007.821 |
| Stocuri | 227.743 |
| Creante | 6.240.540 |
| Casa si conturi la banci | 539.538 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.474 |
| DATORII | 5.702.280 |
| VENITURI IN AVANS | -19.208 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.215.217 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 27.743.279 |
| VENITURI TOTALE | 27.803.460 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.331.517 |
| Profitul brut | 2.471.943 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.174.294 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 883.936 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.092.290 |
| Stocuri | 230.342 |
| Creante | 5.381.148 |
| Casa si conturi la banci | 2.480.800 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.474 |
| DATORII | 5.971.041 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.089.659 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.991.945 |
| VENITURI TOTALE | 23.803.105 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.949.715 |
| Profitul brut | 4.853.390 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.279.228 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.370.416 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.688.331 |
| Stocuri | 225.387 |
| Creante | 2.764.634 |
| Casa si conturi la banci | 2.698.310 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.474 |
| DATORII | 4.384.818 |
| VENITURI IN AVANS | 1.777.411 |
| CAPITALURI - TOTAL | 980.992 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.179.282 |
| VENITURI TOTALE | 5.782.052 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.028.317 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 246.265 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 246.265 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.044.917 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.708.228 |
| Stocuri | 226.576 |
| Creante | 3.007.030 |
| Casa si conturi la banci | 474.622 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.474 |
| DATORII | 4.590.090 |
| VENITURI IN AVANS | 20.272 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.227.257 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.990.447 |
| VENITURI TOTALE | 5.139.770 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.124.172 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 984.402 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 984.402 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| Active imobilizate | 2.321.137 |
| Active circulante | 5.875.587 |
| Stocuri | 219.799 |
| Creante | 4.817.500 |
| Disponibilitati | 838.288 |
| Cheltuieli in avans | 29.565 |
| Datorii | 5.593.027 |
| Venituri in avans | 143.707 |
| Capitaluri proprii | 2.489.555 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 24.737.396 |
| Venituri totale | 24.869.625 |
| Cheltuieli totale | 23.631.812 |
| Profit brut | 1.237.813 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.050.262 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 37 |
| Active imobilizate | 2.281.702 |
| Active circulante | 4.841.476 |
| Stocuri | 219.956 |
| Creante | 4.071.058 |
| Disponibilitati | 550.462 |
| Cheltuieli in avans | 182.395 |
| Datorii | 5.050.950 |
| Venituri in avans | 373.993 |
| Capitaluri proprii | 1.880.630 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 18.586.530 |
| Venituri totale | 18.597.754 |
| Cheltuieli totale | 18.441.357 |
| Profit brut | 156.397 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 117.391 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 28 |
| Active imobilizate | 517.713 |
| Active circulante | 3.971.398 |
| Stocuri | 126.961 |
| Creante | 3.084.828 |
| Disponibilitati | 759.608 |
| Cheltuieli in avans | 315 |
| Datorii | 2.597.445 |
| Venituri in avans | 129.152 |
| Capitaluri proprii | 1.762.829 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 15.627.629 |
| Venituri totale | 15.656.296 |
| Cheltuieli totale | 14.760.170 |
| Profit brut | 896.126 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 746.067 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 220.836 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.730.701 |
| Stocuri | 241 |
| Creante | 3.120.884 |
| Casa si conturi la banci | 1.609.576 |
| DATORII | 2.845.534 |
| VENITURI IN AVANS | 152.397 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.953.606 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.713.998 |
| VENITURI TOTALE | 14.757.376 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.466.423 |
| Profitul brut | 2.290.953 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.933.297 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |