FIDES EXPRESS SRL
| Denumire | FIDES EXPRESS SRL |
| CUI | 28265440 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000612221 |
| EUID | ROONRC.J2011000612221 |
| CAEN | 4636 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-03-29 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CHRISTESCU DANIELA CRISTINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 93 313 239 | 3 426 967 | 19 359 031 | 10 233 811 | 15 028 212 | 6 009 706 | 96 |
| 2023 | 85 380 907 | 3 814 614 | 13 220 588 | 6 651 596 | 12 373 820 | 5 887 103 | 88 |
| 2022 | 78 511 790 | 3 524 712 | 14 464 521 | 6 137 359 | 13 258 896 | 4 964 712 | 80 |
| 2021 | 71 928 794 | 3 438 709 | 13 595 638 | 6 288 935 | 12 308 526 | 5 008 222 | 100 |
| 2020 | 62 392 629 | 1 552 788 | 9 913 505 | 6 061 790 | 8 074 175 | 4 280 052 | 123 |
| 2019 | 51 557 253 | 603 118 | 10 883 001 | 5 724 470 | 8 498 155 | 3 394 616 | 114 |
| 2018 | 47 486 959 | 1 572 571 | 9 847 722 | 5 555 531 | 7 637 447 | 3 320 762 | 102 |
| 2017 | 43 478 406 | 796 077 | 7 066 221 | 3 127 519 | 6 520 763 | 2 533 033 | 84 |
| 2016 | 41 814 953 | 487 692 | 6 644 976 | 2 744 783 | 5 692 297 | 1 736 956 | 83 |
Statistics
Commercial networks and enterprises93 313 239 lei
9%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FIDES EXPRESS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4636 Rev. 2 (echivalent: 4636 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Iaşi , domeniul 4636: Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FIDES EXPRESS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FIDES EXPRESS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FIDES EXPRESS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.233.811 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.028.212 |
| Stocuri | 7.717.516 |
| Creante | 7.156.967 |
| Casa si conturi la banci | 153.729 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 132.304 |
| DATORII | 19.359.031 |
| VENITURI IN AVANS | 25.590 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.009.706 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 93.313.239 |
| VENITURI TOTALE | 93.799.780 |
| CHELTUIELI TOTALE | 89.876.884 |
| Profitul brut | 3.922.896 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.426.967 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 96 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.651.596 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.373.820 |
| Stocuri | 6.191.396 |
| Creante | 6.060.466 |
| Casa si conturi la banci | 121.958 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 117.448 |
| DATORII | 13.220.588 |
| VENITURI IN AVANS | 35.173 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.887.103 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 85.380.907 |
| VENITURI TOTALE | 85.502.013 |
| CHELTUIELI TOTALE | 81.166.335 |
| Profitul brut | 4.335.678 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.814.614 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 88 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.137.359 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.258.896 |
| Stocuri | 6.545.189 |
| Creante | 5.717.102 |
| Casa si conturi la banci | 996.605 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.735 |
| DATORII | 14.464.521 |
| VENITURI IN AVANS | 44.757 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.964.712 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 78.511.790 |
| VENITURI TOTALE | 78.631.407 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.531.996 |
| Profitul brut | 4.099.411 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.524.712 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 80 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.288.935 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.308.526 |
| Stocuri | 6.500.659 |
| Creante | 4.788.727 |
| Casa si conturi la banci | 1.019.140 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.739 |
| DATORII | 13.595.638 |
| VENITURI IN AVANS | 54.340 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.008.222 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 71.928.794 |
| VENITURI TOTALE | 72.211.839 |
| CHELTUIELI TOTALE | 68.246.686 |
| Profitul brut | 3.965.153 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.438.709 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.061.790 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.074.175 |
| Stocuri | 4.206.355 |
| Creante | 3.813.136 |
| Casa si conturi la banci | 54.684 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.436 |
| DATORII | 9.913.505 |
| VENITURI IN AVANS | 2.844 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.280.052 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 62.392.629 |
| VENITURI TOTALE | 62.553.032 |
| CHELTUIELI TOTALE | 60.756.417 |
| Profitul brut | 1.796.615 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.552.788 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 123 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.724.470 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.498.155 |
| Stocuri | 3.855.962 |
| Creante | 3.930.447 |
| Casa si conturi la banci | 711.746 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 78.961 |
| DATORII | 10.883.001 |
| VENITURI IN AVANS | 23.969 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.394.616 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 51.557.253 |
| VENITURI TOTALE | 51.744.114 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.035.730 |
| Profitul brut | 708.384 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 603.118 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.555.531 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.637.447 |
| Stocuri | 3.047.075 |
| Creante | 3.854.402 |
| Casa si conturi la banci | 735.970 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.850 |
| DATORII | 9.847.722 |
| VENITURI IN AVANS | 48.344 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.320.762 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 47.486.959 |
| VENITURI TOTALE | 47.744.522 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.938.430 |
| Profitul brut | 1.806.092 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.572.571 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 102 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.127.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.520.763 |
| Stocuri | 2.699.465 |
| Creante | 3.179.724 |
| Casa si conturi la banci | 641.574 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.691 |
| DATORII | 7.066.221 |
| VENITURI IN AVANS | 72.719 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.533.033 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 43.478.406 |
| VENITURI TOTALE | 43.638.094 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.718.448 |
| Profitul brut | 919.646 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 796.077 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 84 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.744.783 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.692.297 |
| Stocuri | 2.437.531 |
| Creante | 2.787.888 |
| Casa si conturi la banci | 466.878 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.602 |
| DATORII | 6.644.976 |
| VENITURI IN AVANS | 74.750 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.736.956 |
| Capital subscris varsat | 1.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 41.814.953 |
| VENITURI TOTALE | 42.304.455 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.726.280 |
| Profitul brut | 578.175 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 487.692 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 83 |