METFOR ALFA SRL
| Denumire | METFOR ALFA SRL |
| CUI | 28778518 |
| Nr. Reg. Com. | J2011001594131 |
| EUID | ROONRC.J2011001594131 |
| CAEN | 3011 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-07-04 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| APOLOZAN MĂDĂLINA-BEATRICE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23 504 742 | 1 658 298 | 1 912 310 | — | — | — | 98 |
| 2024 | 29 433 040 | 3 764 116 | 1 662 198 | 4 062 590 | 4 950 868 | 7 247 605 | 109 |
| 2023 | 23 986 277 | 1 228 935 | 1 933 759 | 4 115 971 | 2 888 020 | 5 123 488 | 78 |
| 2022 | 18 790 977 | 1 545 823 | 2 295 225 | 3 877 725 | 2 985 126 | 4 669 553 | 54 |
| 2021 | 11 202 049 | -893 613 | 1 220 765 | 3 992 763 | 1 269 799 | 4 072 730 | 53 |
| 2020 | 13 039 823 | -240 789 | 1 047 819 | 4 273 622 | 2 051 346 | 5 297 343 | 58 |
| 2019 | 12 054 693 | -1 190 628 | 1 210 617 | 4 420 166 | 2 558 164 | 5 843 132 | 65 |
| 2018 | 13 893 703 | 1 502 491 | 864 340 | 3 773 471 | 4 359 572 | 7 313 760 | 78 |
| 2017 | 22 250 938 | -757 306 | 1 039 186 | 3 766 689 | 3 740 472 | 6 546 269 | 129 |
| 2016 | 33 469 019 | 4 835 661 | 2 036 729 | 3 832 923 | 6 190 382 | 8 043 575 | 202 |
Statistics
Commercial networks and enterprises23 504 742 lei
-20%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “METFOR ALFA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3011 Rev. 2 (echivalent: 3011 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Construcția de nave și structuri plutitoare |
| Descriere Activitate | Construcția de nave și structuri plutitoare |
| Cod CAEN principal | 30 Construcția de nave și structuri plutitoare |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor mijloace de transport |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Constanţa , domeniul 3011: Construcția de nave și structuri plutitoare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „METFOR ALFA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „METFOR ALFA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „METFOR ALFA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.062.590 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.950.868 |
| Stocuri | 6.752 |
| Creante | 2.083.842 |
| Casa si conturi la banci | 2.860.274 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 125.245 |
| DATORII | 1.662.198 |
| PROVIZIOANE | 228.900 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.247.605 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 29.433.040 |
| VENITURI TOTALE | 29.462.604 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.254.655 |
| Profitul brut | 4.207.949 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.764.116 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 109 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.115.971 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.888.020 |
| Stocuri | 13.853 |
| Creante | 1.929.193 |
| Casa si conturi la banci | 944.974 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.256 |
| DATORII | 1.933.759 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.123.488 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.986.277 |
| VENITURI TOTALE | 24.052.231 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.823.296 |
| Profitul brut | 1.228.935 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.228.935 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.877.725 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.985.126 |
| Stocuri | 35.891 |
| Creante | 2.744.521 |
| Casa si conturi la banci | 204.714 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 101.927 |
| DATORII | 2.295.225 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.669.553 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.790.977 |
| VENITURI TOTALE | 18.839.380 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.293.557 |
| Profitul brut | 1.545.823 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.545.823 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.992.763 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.269.799 |
| Stocuri | 29.409 |
| Creante | 1.112.598 |
| Casa si conturi la banci | 127.792 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.933 |
| DATORII | 1.220.765 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.072.730 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.202.049 |
| VENITURI TOTALE | 11.212.545 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.106.158 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 893.613 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 893.613 |
| Numar mediu de salariati | 53 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.273.622 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.051.346 |
| Stocuri | 116.446 |
| Creante | 1.676.470 |
| Casa si conturi la banci | 258.430 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.194 |
| DATORII | 1.047.819 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.297.343 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.039.823 |
| VENITURI TOTALE | 13.170.155 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.410.944 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 240.789 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 240.789 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.420.166 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.558.164 |
| Stocuri | 112.294 |
| Creante | 1.471.474 |
| Casa si conturi la banci | 448.411 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 75.419 |
| DATORII | 1.210.617 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.843.132 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.054.693 |
| VENITURI TOTALE | 12.312.481 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.503.109 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.190.628 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.190.628 |
| Numar mediu de salariati | 65 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.773.471 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.359.572 |
| Stocuri | 280.503 |
| Creante | 679.285 |
| Casa si conturi la banci | 64.636 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 45.057 |
| DATORII | 864.340 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.313.760 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.893.703 |
| VENITURI TOTALE | 14.107.287 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.604.796 |
| Profitul brut | 1.502.491 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.502.491 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.766.689 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.740.472 |
| Stocuri | 84.876 |
| Creante | 867.195 |
| Casa si conturi la banci | 339.391 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 78.294 |
| DATORII | 1.039.186 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.546.269 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 22.250.938 |
| VENITURI TOTALE | 22.505.825 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.263.131 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 757.306 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 757.306 |
| Numar mediu de salariati | 129 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.832.923 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.190.382 |
| Stocuri | 44.970 |
| Creante | 4.009.983 |
| Casa si conturi la banci | 445.667 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.999 |
| DATORII | 2.036.729 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.043.575 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 33.469.019 |
| VENITURI TOTALE | 33.775.020 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.563.929 |
| Profitul brut | 6.211.091 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.835.661 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 202 |