ALCONS ENGINEERING SRL
| Denumire | ALCONS ENGINEERING SRL |
| CUI | 3168603 |
| Nr. Reg. Com. | J1992031521401 |
| EUID | ROONRC.J1992031521401 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-12-18 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LEONTE ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 51 485 231 | 4 555 507 | 9 954 554 | — | — | — | 33 |
| 2024 | 40 425 487 | 3 346 189 | 14 909 516 | 6 296 905 | 18 522 826 | 5 212 745 | 32 |
| 2023 | 38 633 972 | 3 254 926 | 10 048 987 | 4 435 299 | 13 796 392 | 5 196 120 | 30 |
| 2022 | 36 924 288 | 2 090 815 | 10 254 431 | 2 870 456 | 11 401 448 | 4 226 544 | 28 |
| 2021 | 14 186 147 | 686 794 | 2 332 424 | 1 424 722 | 5 614 488 | 4 872 570 | 29 |
| 2020 | 34 427 915 | 3 545 644 | 2 414 803 | 2 590 021 | 5 905 610 | 4 712 091 | 43 |
| 2019 | 33 578 621 | 1 306 365 | 3 181 293 | 2 583 800 | 3 714 269 | 2 054 290 | 39 |
| 2018 | 15 208 195 | 1 066 737 | 4 579 834 | 1 866 902 | 5 337 871 | 1 583 816 | 32 |
| 2017 | 6 260 491 | 446 576 | 1 424 190 | 1 631 090 | 1 380 128 | 618 842 | 20 |
| 2016 | 11 476 559 | 703 720 | 1 371 450 | 1 915 734 | 3 426 114 | 2 829 314 | 24 |
Statistics
Commercial networks and enterprises51 485 231 lei
27%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALCONS ENGINEERING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALCONS ENGINEERING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALCONS ENGINEERING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALCONS ENGINEERING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.296.905 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.522.826 |
| Stocuri | 1.700.425 |
| Creante | 9.445.605 |
| Casa si conturi la banci | 7.376.796 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 147.044 |
| DATORII | 14.909.516 |
| PROVIZIOANE | 4.844.514 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.212.745 |
| Capital subscris varsat | 8.500 |
| Cifra de afaceri neta | 40.425.487 |
| VENITURI TOTALE | 40.458.480 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.506.638 |
| Profitul brut | 3.951.842 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.346.189 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.435.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.796.392 |
| Stocuri | 1.127.323 |
| Creante | 3.899.814 |
| Casa si conturi la banci | 8.769.255 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 188.116 |
| DATORII | 10.048.987 |
| PROVIZIOANE | 3.174.700 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.196.120 |
| Capital subscris varsat | 8.500 |
| Cifra de afaceri neta | 38.633.972 |
| VENITURI TOTALE | 38.469.363 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.719.050 |
| Profitul brut | 3.750.313 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.254.926 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.870.456 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.401.448 |
| Stocuri | 1.530.487 |
| Creante | 1.995.861 |
| Casa si conturi la banci | 7.875.100 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 263.403 |
| DATORII | 10.254.431 |
| PROVIZIOANE | 54.332 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.226.544 |
| Capital subscris varsat | 8.500 |
| Cifra de afaceri neta | 36.924.288 |
| VENITURI TOTALE | 37.466.815 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.989.322 |
| Profitul brut | 2.477.493 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.090.815 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.424.722 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.614.488 |
| Stocuri | 1.063.321 |
| Creante | 170.276 |
| Casa si conturi la banci | 4.380.891 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 165.784 |
| DATORII | 2.332.424 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.872.570 |
| Capital subscris varsat | 8.500 |
| Cifra de afaceri neta | 14.186.147 |
| VENITURI TOTALE | 14.883.798 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.067.516 |
| Profitul brut | 816.282 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 686.794 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.590.021 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.905.610 |
| Stocuri | 99.167 |
| Creante | 2.001.187 |
| Casa si conturi la banci | 3.805.256 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 97.924 |
| DATORII | 2.414.803 |
| PROVIZIOANE | 1.466.661 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.712.091 |
| Capital subscris varsat | 8.500 |
| Cifra de afaceri neta | 34.427.915 |
| VENITURI TOTALE | 33.898.167 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.792.087 |
| Profitul brut | 4.106.080 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.545.644 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.583.800 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.714.269 |
| Stocuri | 936.687 |
| Creante | 1.611.382 |
| Casa si conturi la banci | 1.166.200 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 105.036 |
| DATORII | 3.181.293 |
| PROVIZIOANE | 1.167.522 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.054.290 |
| Capital subscris varsat | 8.500 |
| Cifra de afaceri neta | 33.578.621 |
| VENITURI TOTALE | 33.373.108 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.807.824 |
| Profitul brut | 1.565.284 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.306.365 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.866.902 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.337.871 |
| Stocuri | 2.099.106 |
| Creante | 1.629.132 |
| Casa si conturi la banci | 1.609.633 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 51.725 |
| DATORII | 4.579.834 |
| PROVIZIOANE | 1.092.848 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.583.816 |
| Capital subscris varsat | 8.500 |
| Cifra de afaceri neta | 15.208.195 |
| VENITURI TOTALE | 16.205.562 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.926.923 |
| Profitul brut | 1.278.639 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.066.737 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.631.090 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.380.128 |
| Stocuri | 34.549 |
| Creante | 478.280 |
| Casa si conturi la banci | 867.299 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.152 |
| DATORII | 1.424.190 |
| PROVIZIOANE | 977.338 |
| CAPITALURI - TOTAL | 618.842 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.260.491 |
| VENITURI TOTALE | 6.277.037 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.737.792 |
| Profitul brut | 539.245 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 446.576 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.915.734 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.426.114 |
| Stocuri | 19.624 |
| Creante | 175.131 |
| Casa si conturi la banci | 3.231.359 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.822 |
| DATORII | 1.371.450 |
| PROVIZIOANE | 1.149.906 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.829.314 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.476.559 |
| VENITURI TOTALE | 11.574.380 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.731.165 |
| Profitul brut | 843.215 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 703.720 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |