MEXIMPEX S.R.L.
| Denumire | MEXIMPEX S.R.L. |
| CUI | 5659356 |
| Nr. Reg. Com. | J40/9069/1994 |
| EUID | ROONRC.J40/9069/1994 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-05-13 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BĂCANU TATIANA - SILVIA | - | România |
| BARAITAREANU DENISA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 26 296 701 | 3 335 643 | 5 751 517 | 356 833 | 12 831 988 | 7 444 637 | 6 |
| 2023 | 21 467 761 | 2 320 893 | 7 356 895 | 368 619 | 13 408 165 | 6 429 887 | 8 |
| 2022 | 22 479 865 | 1 319 650 | 4 591 508 | 492 995 | 9 542 537 | 5 451 953 | 9 |
| 2021 | 16 445 755 | 1 955 785 | 5 036 453 | 786 997 | 9 942 718 | 5 703 308 | 9 |
| 2020 | 16 235 751 | 1 818 225 | 3 673 619 | 562 638 | 8 342 105 | 5 111 192 | 7 |
| 2019 | 20 559 163 | 3 509 535 | 6 156 229 | 547 555 | 11 523 900 | 5 925 119 | 7 |
| 2018 | 11 833 420 | 2 084 233 | 4 190 195 | 521 992 | 7 636 500 | 3 978 757 | 7 |
| 2017 | 13 454 643 | 1 570 289 | 2 533 790 | 545 338 | 5 559 138 | 3 464 813 | 6 |
| 2016 | 10 054 813 | 983 511 | 3 122 889 | 535 739 | 5 457 157 | 2 878 035 | 5 |
Statistics
Commercial networks and enterprises26 296 701 lei
22%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MEXIMPEX S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MEXIMPEX S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MEXIMPEX S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MEXIMPEX S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 356.833 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.831.988 |
| Stocuri | 1.301.090 |
| Creante | 6.332.848 |
| Casa si conturi la banci | 5.198.050 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.333 |
| DATORII | 5.751.517 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.444.637 |
| Capital subscris varsat | 4.000 |
| Cifra de afaceri neta | 26.296.701 |
| VENITURI TOTALE | 26.387.497 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.486.632 |
| Profitul brut | 3.900.865 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.335.643 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 368.619 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.408.165 |
| Stocuri | 3.320.211 |
| Creante | 6.491.527 |
| Casa si conturi la banci | 3.596.427 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.998 |
| DATORII | 7.356.895 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.429.887 |
| Capital subscris varsat | 4.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.467.761 |
| VENITURI TOTALE | 21.530.147 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.786.930 |
| Profitul brut | 2.743.217 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.320.893 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 492.995 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.542.537 |
| Stocuri | 968.517 |
| Creante | 4.977.845 |
| Casa si conturi la banci | 3.284.412 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.929 |
| DATORII | 4.591.508 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.451.953 |
| Capital subscris varsat | 4.000 |
| Cifra de afaceri neta | 22.479.865 |
| VENITURI TOTALE | 22.798.719 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.258.380 |
| Profitul brut | 1.540.339 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.319.650 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 786.997 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.942.718 |
| Stocuri | 1.313.182 |
| Creante | 5.286.039 |
| Casa si conturi la banci | 3.191.005 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.046 |
| DATORII | 5.036.453 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.703.308 |
| Capital subscris varsat | 4.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.445.755 |
| VENITURI TOTALE | 16.463.303 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.215.545 |
| Profitul brut | 2.247.758 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.955.785 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 562.638 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.342.105 |
| Stocuri | 1.211.525 |
| Creante | 3.959.337 |
| Casa si conturi la banci | 3.039.022 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.117 |
| DATORII | 3.673.619 |
| PROVIZIOANE | 131.049 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.111.192 |
| Capital subscris varsat | 4.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.235.751 |
| VENITURI TOTALE | 16.758.463 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.595.957 |
| Profitul brut | 2.162.506 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.818.225 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 547.555 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.523.900 |
| Stocuri | 1.218.584 |
| Creante | 7.195.039 |
| Casa si conturi la banci | 3.110.277 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.893 |
| DATORII | 6.156.229 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.925.119 |
| Capital subscris varsat | 4.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.559.163 |
| VENITURI TOTALE | 20.604.157 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.422.626 |
| Profitul brut | 4.181.531 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.509.535 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 521.992 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.636.500 |
| Stocuri | 1.272.214 |
| Creante | 3.028.041 |
| Casa si conturi la banci | 3.165.497 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.460 |
| DATORII | 4.190.195 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.978.757 |
| Capital subscris varsat | 4.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.833.420 |
| VENITURI TOTALE | 12.283.148 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.896.266 |
| Profitul brut | 2.386.882 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.084.233 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 545.338 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.559.138 |
| Stocuri | 669.087 |
| Creante | 2.911.078 |
| Casa si conturi la banci | 1.478.973 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.435 |
| DATORII | 2.533.790 |
| PROVIZIOANE | 112.308 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.464.813 |
| Capital subscris varsat | 4.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.454.643 |
| VENITURI TOTALE | 13.537.050 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.643.041 |
| Profitul brut | 1.894.009 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.570.289 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 535.739 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.457.157 |
| Stocuri | 699.989 |
| Creante | 3.129.845 |
| Casa si conturi la banci | 1.552.413 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.028 |
| DATORII | 3.122.889 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.878.035 |
| Capital subscris varsat | 4.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.054.813 |
| VENITURI TOTALE | 10.084.411 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.920.779 |
| Profitul brut | 1.163.632 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 983.511 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |