IPEC SA
| Denumire | IPEC SA |
| CUI | 6698299 |
| Nr. Reg. Com. | J1994001368016 |
| EUID | ROONRC.J1994001368016 |
| CAEN | 2341 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-14 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COVACIU ALINA LOREDANA | - | România |
| COVACIU CRISTIAN | - | România |
| COVACIU ELENA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 135 762 366 | 3 097 334 | 78 085 476 | 87 975 801 | 65 592 496 | 68 006 963 | 521 |
| 2023 | 143 424 318 | 3 978 419 | 90 060 816 | 101 631 591 | 74 027 287 | 66 134 074 | 518 |
| 2022 | 157 123 199 | 1 681 525 | 93 566 531 | 78 861 048 | 86 797 881 | 62 776 907 | 525 |
| 2021 | 140 538 751 | 2 085 707 | 84 862 489 | 81 613 949 | 74 474 997 | 61 702 507 | 561 |
| 2020 | 122 491 401 | 2 503 919 | 78 871 327 | 87 578 859 | 65 431 617 | 62 305 806 | 695 |
| 2019 | 126 426 832 | 4 752 821 | 71 420 738 | 90 890 290 | 54 982 770 | 59 957 519 | 714 |
| 2018 | 110 415 507 | 6 330 101 | 42 072 137 | 85 067 843 | 30 886 251 | 56 716 181 | 737 |
| 2017 | 104 507 891 | 5 925 465 | 44 903 934 | 85 405 635 | 31 937 902 | 52 018 472 | 757 |
| 2016 | 96 265 376 | 3 541 787 | 43 701 038 | 85 343 907 | 28 948 976 | 47 385 692 | 806 |
Statistics
Commercial networks and enterprises135 762 366 lei
-5%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “IPEC SA”
| Cod CAEN preponderent | 2341 Rev. 2 (echivalent: 2341 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental |
| Cod CAEN principal | 23 Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mari , Alba , domeniul 2341: Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „IPEC SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „IPEC SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „IPEC SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 87.975.801 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 65.592.496 |
| Stocuri | 41.192.074 |
| Creante | 23.538.170 |
| Casa si conturi la banci | 862.252 |
| DATORII | 78.085.476 |
| VENITURI IN AVANS | 7.475.858 |
| CAPITALURI - TOTAL | 68.006.963 |
| Capital subscris varsat | 7.265.587 |
| Cifra de afaceri neta | 135.762.366 |
| VENITURI TOTALE | 147.993.603 |
| CHELTUIELI TOTALE | 143.268.583 |
| Profitul brut | 4.725.020 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.097.334 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 521 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 101.631.591 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 74.027.287 |
| Stocuri | 46.949.272 |
| Creante | 23.804.082 |
| Casa si conturi la banci | 3.096.934 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.396 |
| DATORII | 90.060.816 |
| VENITURI IN AVANS | 19.486.384 |
| CAPITALURI - TOTAL | 66.134.074 |
| Capital subscris varsat | 7.265.587 |
| Cifra de afaceri neta | 143.424.318 |
| VENITURI TOTALE | 150.908.307 |
| CHELTUIELI TOTALE | 146.323.761 |
| Profitul brut | 4.584.546 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.978.419 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 518 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 78.861.048 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 86.797.881 |
| Stocuri | 41.836.016 |
| Creante | 43.686.878 |
| Casa si conturi la banci | 1.274.987 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.016 |
| DATORII | 93.566.531 |
| VENITURI IN AVANS | 9.336.507 |
| CAPITALURI - TOTAL | 62.776.907 |
| Capital subscris varsat | 7.265.587 |
| Cifra de afaceri neta | 157.123.199 |
| VENITURI TOTALE | 162.930.550 |
| CHELTUIELI TOTALE | 161.059.279 |
| Profitul brut | 1.871.271 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.681.525 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 525 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 81.613.949 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 74.474.997 |
| Stocuri | 43.478.422 |
| Creante | 28.840.191 |
| Casa si conturi la banci | 1.862.243 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.930 |
| DATORII | 84.862.489 |
| VENITURI IN AVANS | 9.544.880 |
| CAPITALURI - TOTAL | 61.702.507 |
| Capital subscris varsat | 7.265.587 |
| Cifra de afaceri neta | 140.538.751 |
| VENITURI TOTALE | 148.891.362 |
| CHELTUIELI TOTALE | 146.366.229 |
| Profitul brut | 2.525.133 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.085.707 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 561 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 87.578.859 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 65.431.617 |
| Stocuri | 36.750.053 |
| Creante | 24.816.858 |
| Casa si conturi la banci | 3.559.676 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.962 |
| DATORII | 78.871.327 |
| VENITURI IN AVANS | 11.853.305 |
| CAPITALURI - TOTAL | 62.305.806 |
| Capital subscris varsat | 7.265.587 |
| Cifra de afaceri neta | 122.491.401 |
| VENITURI TOTALE | 132.644.359 |
| CHELTUIELI TOTALE | 129.776.044 |
| Profitul brut | 2.868.315 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.503.919 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 695 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 90.890.290 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.982.770 |
| Stocuri | 28.632.235 |
| Creante | 22.718.609 |
| Casa si conturi la banci | 3.631.926 |
| DATORII | 71.420.738 |
| VENITURI IN AVANS | 14.494.803 |
| CAPITALURI - TOTAL | 59.957.519 |
| Capital subscris varsat | 7.265.587 |
| Cifra de afaceri neta | 126.426.832 |
| VENITURI TOTALE | 131.561.818 |
| CHELTUIELI TOTALE | 125.913.351 |
| Profitul brut | 5.648.467 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.752.821 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 714 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 85.067.843 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.886.251 |
| Stocuri | 19.660.823 |
| Creante | 10.572.052 |
| Casa si conturi la banci | 653.376 |
| DATORII | 42.072.137 |
| VENITURI IN AVANS | 17.165.776 |
| CAPITALURI - TOTAL | 56.716.181 |
| Capital subscris varsat | 7.265.587 |
| Cifra de afaceri neta | 110.415.507 |
| VENITURI TOTALE | 116.909.106 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.241.502 |
| Profitul brut | 6.667.604 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.330.101 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 737 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 85.405.635 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.937.902 |
| Stocuri | 18.834.552 |
| Creante | 10.828.976 |
| Casa si conturi la banci | 2.274.374 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 44.903.934 |
| VENITURI IN AVANS | 20.421.131 |
| CAPITALURI - TOTAL | 52.018.472 |
| Capital subscris varsat | 7.265.587 |
| Cifra de afaceri neta | 104.507.891 |
| VENITURI TOTALE | 109.180.748 |
| CHELTUIELI TOTALE | 102.872.047 |
| Profitul brut | 6.308.701 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.925.465 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 757 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 85.343.907 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.948.976 |
| Stocuri | 18.537.372 |
| Creante | 10.393.726 |
| Casa si conturi la banci | 17.878 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.836 |
| DATORII | 43.701.038 |
| VENITURI IN AVANS | 23.223.989 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.385.692 |
| Capital subscris varsat | 7.265.587 |
| Cifra de afaceri neta | 96.265.376 |
| VENITURI TOTALE | 101.901.440 |
| CHELTUIELI TOTALE | 98.066.953 |
| Profitul brut | 3.834.487 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.541.787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 806 |