VIBRANTZ PERFORMANCE PIGMENTS ROMANIA S.R.L.
| Denumire | VIBRANTZ PERFORMANCE PIGMENTS ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 901512 |
| Nr. Reg. Com. | J1992001890159 |
| EUID | ROONRC.J1992001890159 |
| CAEN | 2012 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-10-01 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| KUNNEN MARTIJN NICOLAAS STEFANES | - | Olanda |
| HENKE ANDREW TYLER | - | S.U.A. |
| MATTHIAS PETER BELL | - | China |
| VICENTE CANIZARES LOPEZ | - | Spania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 109 197 288 | 3 671 064 | 37 556 151 | 33 593 507 | 121 207 880 | 116 714 571 | 127 |
| 2023 | 103 261 351 | 1 184 836 | 12 345 346 | 33 345 282 | 92 543 116 | 113 043 506 | 142 |
| 2022 | 148 488 094 | 14 596 195 | 19 501 791 | 30 716 597 | 100 969 269 | 111 858 670 | 150 |
| 2021 | 116 183 015 | 13 887 829 | 24 865 690 | 32 848 132 | 89 555 180 | 97 262 476 | 144 |
| 2020 | 89 563 359 | 8 104 184 | 16 064 466 | 27 133 904 | 91 594 845 | 102 388 819 | 130 |
| 2019 | 101 128 090 | 7 003 186 | 21 894 404 | 30 406 873 | 85 993 317 | 94 284 635 | 150 |
| 2018 | 102 695 951 | 10 371 709 | 120 239 277 | 30 930 182 | 176 760 753 | 87 281 450 | 157 |
| 2017 | 109 630 774 | 10 319 417 | 75 085 785 | 28 989 183 | 123 131 597 | 76 909 740 | 155 |
| 2016 | 83 855 038 | 7 791 382 | 37 198 711 | 27 344 200 | 77 284 446 | 66 589 266 | 150 |
Statistics
Commercial networks and enterprises109 197 288 lei
6%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VIBRANTZ PERFORMANCE PIGMENTS ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 2012 Rev. 2 (echivalent: 2012 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea coloranților și a pigmenților |
| Descriere Activitate | Fabricarea coloranților și a pigmenților |
| Cod CAEN principal | 20 Fabricarea coloranților și a pigmenților |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea substanțelor și a produselor chimice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Dâmboviţa , domeniul 2012: Fabricarea coloranților și a pigmenților
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VIBRANTZ PERFORMANCE PIGMENTS ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VIBRANTZ PERFORMANCE PIGMENTS ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VIBRANTZ PERFORMANCE PIGMENTS ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.593.507 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 121.207.880 |
| Stocuri | 31.330.658 |
| Creante | 86.735.199 |
| Casa si conturi la banci | 3.142.023 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 208.723 |
| DATORII | 37.556.151 |
| PROVIZIOANE | 739.388 |
| CAPITALURI - TOTAL | 116.714.571 |
| Capital subscris varsat | 5.863.630 |
| Cifra de afaceri neta | 109.197.288 |
| VENITURI TOTALE | 114.201.086 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.175.928 |
| Profitul brut | 4.025.158 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.671.064 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 127 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.345.282 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 92.543.116 |
| Stocuri | 20.667.585 |
| Creante | 68.761.331 |
| Casa si conturi la banci | 3.114.200 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 124.618 |
| DATORII | 12.345.346 |
| PROVIZIOANE | 624.164 |
| CAPITALURI - TOTAL | 113.043.506 |
| Capital subscris varsat | 5.863.630 |
| Cifra de afaceri neta | 103.261.351 |
| VENITURI TOTALE | 104.683.993 |
| CHELTUIELI TOTALE | 103.171.990 |
| Profitul brut | 1.512.003 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.184.836 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 142 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.716.597 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 100.969.269 |
| Stocuri | 34.689.451 |
| Creante | 63.526.486 |
| Casa si conturi la banci | 2.753.332 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 134.178 |
| DATORII | 19.501.791 |
| PROVIZIOANE | 459.583 |
| CAPITALURI - TOTAL | 111.858.670 |
| Capital subscris varsat | 5.863.630 |
| Cifra de afaceri neta | 148.488.094 |
| VENITURI TOTALE | 165.113.428 |
| CHELTUIELI TOTALE | 147.920.292 |
| Profitul brut | 17.193.136 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.596.195 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 150 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.848.132 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 89.555.180 |
| Stocuri | 20.245.425 |
| Creante | 64.020.671 |
| Casa si conturi la banci | 5.289.084 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 132.459 |
| DATORII | 24.865.690 |
| PROVIZIOANE | 407.605 |
| CAPITALURI - TOTAL | 97.262.476 |
| Capital subscris varsat | 5.863.630 |
| Cifra de afaceri neta | 116.183.015 |
| VENITURI TOTALE | 118.205.953 |
| CHELTUIELI TOTALE | 102.040.534 |
| Profitul brut | 16.165.419 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.887.829 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 144 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.133.904 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 91.594.845 |
| Stocuri | 19.163.419 |
| Creante | 68.113.410 |
| Casa si conturi la banci | 4.318.016 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 130.926 |
| DATORII | 16.064.466 |
| PROVIZIOANE | 406.390 |
| CAPITALURI - TOTAL | 102.388.819 |
| Capital subscris varsat | 5.863.630 |
| Cifra de afaceri neta | 89.563.359 |
| VENITURI TOTALE | 93.497.560 |
| CHELTUIELI TOTALE | 84.097.689 |
| Profitul brut | 9.399.871 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.104.184 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 130 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.406.873 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 85.993.317 |
| Stocuri | 19.416.382 |
| Creante | 63.809.352 |
| Casa si conturi la banci | 2.767.583 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 59.659 |
| DATORII | 21.894.404 |
| PROVIZIOANE | 280.810 |
| CAPITALURI - TOTAL | 94.284.635 |
| Capital subscris varsat | 5.863.630 |
| Cifra de afaceri neta | 101.128.090 |
| VENITURI TOTALE | 108.045.553 |
| CHELTUIELI TOTALE | 100.134.079 |
| Profitul brut | 7.911.474 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.003.186 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 150 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.930.182 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 176.760.753 |
| Stocuri | 21.418.732 |
| Creante | 151.870.752 |
| Casa si conturi la banci | 3.471.269 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.438 |
| DATORII | 120.239.277 |
| PROVIZIOANE | 206.646 |
| CAPITALURI - TOTAL | 87.281.450 |
| Capital subscris varsat | 5.863.630 |
| Cifra de afaceri neta | 102.695.951 |
| VENITURI TOTALE | 114.030.648 |
| CHELTUIELI TOTALE | 102.415.613 |
| Profitul brut | 11.615.035 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.371.709 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 157 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.989.183 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 123.131.597 |
| Stocuri | 19.776.805 |
| Creante | 101.365.563 |
| Casa si conturi la banci | 1.989.229 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.839 |
| DATORII | 75.085.785 |
| PROVIZIOANE | 162.094 |
| CAPITALURI - TOTAL | 76.909.740 |
| Capital subscris varsat | 5.863.630 |
| Cifra de afaceri neta | 109.630.774 |
| VENITURI TOTALE | 106.338.710 |
| CHELTUIELI TOTALE | 93.990.771 |
| Profitul brut | 12.347.939 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.319.417 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 155 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.344.200 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 77.284.446 |
| Stocuri | 26.084.147 |
| Creante | 46.567.531 |
| Casa si conturi la banci | 4.632.768 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.446 |
| DATORII | 37.198.711 |
| VENITURI IN AVANS | 755.002 |
| PROVIZIOANE | 140.113 |
| CAPITALURI - TOTAL | 66.589.266 |
| Capital subscris varsat | 5.863.560 |
| Cifra de afaceri neta | 83.855.038 |
| VENITURI TOTALE | 93.355.692 |
| CHELTUIELI TOTALE | 84.164.196 |
| Profitul brut | 9.191.496 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.791.382 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 150 |