FARMACIA BAJAN SRL
| Denumire | FARMACIA BAJAN SRL |
| CUI | 6670441 |
| Nr. Reg. Com. | J38/1573/1994 |
| EUID | ROONRC.J38/1573/1994 |
| CAEN | 4773 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-20 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BĂJAN GABRIEL SAVIAN | - | România |
| BĂJAN MIHAI ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 144 317 532 | 3 749 347 | 64 893 514 | 36 455 220 | 37 454 938 | 9 016 644 | 183 |
| 2023 | 117 314 065 | 4 111 773 | 59 079 225 | 34 583 562 | 34 062 960 | 9 567 297 | 165 |
| 2022 | 101 432 948 | 4 045 998 | 45 387 443 | 30 634 647 | 23 596 385 | 8 843 589 | 140 |
| 2021 | 86 186 606 | 3 845 327 | 40 896 874 | 27 504 895 | 22 034 570 | 8 642 591 | 130 |
| 2020 | 72 143 296 | 3 748 031 | 31 938 596 | 23 592 920 | 18 784 589 | 10 441 818 | 118 |
| 2019 | 53 004 092 | 1 921 520 | 27 246 951 | 21 836 881 | 14 244 621 | 8 834 551 | 107 |
| 2018 | 48 081 085 | 2 910 218 | 22 555 076 | 21 039 405 | 11 254 478 | 9 752 136 | 72 |
| 2017 | 41 225 965 | 2 434 489 | 15 291 795 | 11 777 916 | 10 232 170 | 6 715 434 | 65 |
| 2016 | 32 892 621 | 1 895 193 | 14 811 549 | 11 331 587 | 7 963 764 | 4 480 945 | 57 |
Statistics
Commercial networks and enterprises144 317 532 lei
23%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FARMACIA BAJAN SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4773 Rev. 2 (echivalent: 4773 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Vâlcea , domeniul 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FARMACIA BAJAN SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FARMACIA BAJAN SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FARMACIA BAJAN SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.455.220 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.454.938 |
| Stocuri | 27.555.110 |
| Creante | 13.867.170 |
| Casa si conturi la banci | -3.967.342 |
| DATORII | 64.893.514 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.016.644 |
| Capital subscris varsat | 12.080 |
| Cifra de afaceri neta | 144.317.532 |
| VENITURI TOTALE | 144.460.404 |
| CHELTUIELI TOTALE | 140.018.793 |
| Profitul brut | 4.441.611 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.749.347 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 183 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.583.562 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.062.960 |
| Stocuri | 20.708.664 |
| Creante | 10.003.351 |
| Casa si conturi la banci | 3.350.945 |
| DATORII | 59.079.225 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.567.297 |
| Capital subscris varsat | 12.080 |
| Cifra de afaceri neta | 117.314.065 |
| VENITURI TOTALE | 117.629.520 |
| CHELTUIELI TOTALE | 112.820.436 |
| Profitul brut | 4.809.084 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.111.773 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 165 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.634.647 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.596.385 |
| Stocuri | 12.544.434 |
| Creante | 10.143.127 |
| Casa si conturi la banci | 908.824 |
| DATORII | 45.387.443 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.843.589 |
| Capital subscris varsat | 12.080 |
| Cifra de afaceri neta | 101.432.948 |
| VENITURI TOTALE | 101.497.465 |
| CHELTUIELI TOTALE | 96.766.114 |
| Profitul brut | 4.731.351 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.045.998 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 140 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.504.895 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.034.570 |
| Stocuri | 13.464.164 |
| Creante | 7.972.710 |
| Casa si conturi la banci | 597.696 |
| DATORII | 40.896.874 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.642.591 |
| Capital subscris varsat | 12.080 |
| Cifra de afaceri neta | 86.186.606 |
| VENITURI TOTALE | 86.662.879 |
| CHELTUIELI TOTALE | 82.190.935 |
| Profitul brut | 4.471.944 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.845.327 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 130 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.592.920 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.784.589 |
| Stocuri | 11.077.057 |
| Creante | 7.110.244 |
| Casa si conturi la banci | 597.288 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.905 |
| DATORII | 31.938.596 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.441.818 |
| Capital subscris varsat | 12.080 |
| Cifra de afaceri neta | 72.143.296 |
| VENITURI TOTALE | 72.366.184 |
| CHELTUIELI TOTALE | 68.130.918 |
| Profitul brut | 4.235.266 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.748.031 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 118 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.836.881 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.244.621 |
| Stocuri | 8.857.910 |
| Creante | 4.326.325 |
| Casa si conturi la banci | 1.060.386 |
| DATORII | 27.246.951 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.834.551 |
| Capital subscris varsat | 12.080 |
| Cifra de afaceri neta | 53.004.092 |
| VENITURI TOTALE | 53.008.310 |
| CHELTUIELI TOTALE | 50.764.628 |
| Profitul brut | 2.243.682 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.921.520 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 107 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.039.405 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.254.478 |
| Stocuri | 5.118.636 |
| Creante | 5.777.797 |
| Casa si conturi la banci | 358.045 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.186 |
| DATORII | 22.555.076 |
| VENITURI IN AVANS | 2.857 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.752.136 |
| Capital subscris varsat | 12.080 |
| Cifra de afaceri neta | 48.081.085 |
| VENITURI TOTALE | 48.144.886 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.767.388 |
| Profitul brut | 3.377.498 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.910.218 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.777.916 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.232.170 |
| Stocuri | 4.806.371 |
| Creante | 4.134.245 |
| Casa si conturi la banci | 1.291.554 |
| DATORII | 15.291.795 |
| VENITURI IN AVANS | 2.857 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.715.434 |
| Capital subscris varsat | 12.080 |
| Cifra de afaceri neta | 41.225.965 |
| VENITURI TOTALE | 41.226.247 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.415.702 |
| Profitul brut | 2.810.545 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.434.489 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 65 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.331.587 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.963.764 |
| Stocuri | 4.424.966 |
| Creante | 1.733.465 |
| Casa si conturi la banci | 1.805.333 |
| DATORII | 14.811.549 |
| PROVIZIOANE | 2.857 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.480.945 |
| Capital subscris varsat | 12.080 |
| Cifra de afaceri neta | 32.892.621 |
| VENITURI TOTALE | 32.970.626 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.767.426 |
| Profitul brut | 2.203.200 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.895.193 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |