MARIS PROD CARM SRL
| Denumire | MARIS PROD CARM SRL |
| CUI | 19248490 |
| Nr. Reg. Com. | J2006001890268 |
| EUID | ROONRC.J26/1890/2006 |
| CAEN | 1013 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-11-28 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FRANC RAMONA | - | România |
| FRANC MARINEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22 811 335 | 3 197 980 | 10 315 006 | — | — | — | 51 |
| 2024 | 24 189 125 | 3 574 439 | 5 034 442 | 3 139 473 | 9 461 605 | 6 984 669 | 50 |
| 2023 | 24 070 224 | 2 851 539 | 5 470 241 | 3 597 943 | 9 317 386 | 6 710 230 | 52 |
| 2022 | 18 468 763 | 2 114 491 | 5 657 490 | 2 212 430 | 8 569 016 | 4 008 857 | 50 |
| 2021 | 14 527 089 | 2 384 688 | 622 093 | 2 212 368 | 2 851 020 | 4 058 393 | 50 |
| 2020 | 15 573 428 | 2 374 943 | 573 914 | 2 463 924 | 2 468 778 | 3 789 493 | 45 |
| 2019 | 15 845 736 | 934 106 | 238 055 | 2 824 375 | 2 935 830 | 4 767 962 | 57 |
| 2018 | 15 822 004 | 2 132 309 | 352 875 | 2 984 889 | 2 865 110 | 4 562 108 | 56 |
| 2017 | 15 590 095 | 1 461 462 | 808 383 | 3 299 684 | 2 642 142 | 4 021 391 | 52 |
Statistics
Commercial networks and enterprises22 811 335 lei
-6%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MARIS PROD CARM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1013 Rev. 2 (echivalent: 1013 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Mureş , domeniul 1013: Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MARIS PROD CARM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MARIS PROD CARM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MARIS PROD CARM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.139.473 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.461.605 |
| Stocuri | 1.175.347 |
| Creante | 161.775 |
| Casa si conturi la banci | 4.286.734 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 91.113 |
| DATORII | 5.034.442 |
| VENITURI IN AVANS | 673.080 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.984.669 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 24.189.125 |
| VENITURI TOTALE | 43.091.573 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.000.317 |
| Profitul brut | 4.091.256 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.574.439 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 50 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.597.943 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.317.386 |
| Stocuri | 878.057 |
| Creante | 221.650 |
| Casa si conturi la banci | 5.517.679 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 109.568 |
| DATORII | 5.470.241 |
| VENITURI IN AVANS | 844.426 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.710.230 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 24.070.224 |
| VENITURI TOTALE | 42.396.438 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.202.739 |
| Profitul brut | 3.193.699 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.851.539 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.212.430 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.569.016 |
| Stocuri | 905.828 |
| Creante | 2.124.005 |
| Casa si conturi la banci | 5.239.183 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.885 |
| DATORII | 5.657.490 |
| VENITURI IN AVANS | 1.134.984 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.008.857 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.468.763 |
| VENITURI TOTALE | 31.574.802 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.177.564 |
| Profitul brut | 2.397.238 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.114.491 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 50 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.212.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.851.020 |
| Stocuri | 976.057 |
| Creante | 77.130 |
| Casa si conturi la banci | 1.797.833 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.126 |
| DATORII | 622.093 |
| VENITURI IN AVANS | 389.028 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.058.393 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.527.089 |
| VENITURI TOTALE | 24.568.910 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.859.486 |
| Profitul brut | 2.709.424 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.384.688 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 50 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.463.924 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.468.778 |
| Stocuri | 615.019 |
| Creante | 103.493 |
| Casa si conturi la banci | 1.750.266 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.209 |
| DATORII | 573.914 |
| VENITURI IN AVANS | 573.504 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.789.493 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.573.428 |
| VENITURI TOTALE | 26.567.084 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.857.740 |
| Profitul brut | 2.709.344 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.374.943 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.824.375 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.935.830 |
| Stocuri | 395.612 |
| Creante | 183.620 |
| Casa si conturi la banci | 2.356.598 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.792 |
| DATORII | 238.055 |
| VENITURI IN AVANS | 757.980 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.767.962 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.845.736 |
| VENITURI TOTALE | 25.448.392 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.374.225 |
| Profitul brut | 1.074.167 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 934.106 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.984.889 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.865.110 |
| Stocuri | 514.064 |
| Creante | 554.875 |
| Casa si conturi la banci | 1.796.171 |
| DATORII | 352.875 |
| VENITURI IN AVANS | 935.016 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.562.108 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.822.004 |
| VENITURI TOTALE | 24.717.712 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.256.120 |
| Profitul brut | 2.461.592 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.132.309 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.299.684 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.642.142 |
| Stocuri | 429.921 |
| Creante | 272.875 |
| Casa si conturi la banci | 1.939.346 |
| DATORII | 808.383 |
| VENITURI IN AVANS | 1.112.052 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.021.391 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.590.095 |
| VENITURI TOTALE | 24.791.061 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.036.456 |
| Profitul brut | 1.754.605 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.461.462 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| Active imobilizate | 3.849.600 |
| Active circulante | 1.912.708 |
| Stocuri | 402.933 |
| Creante | 321.089 |
| Disponibilitati | 1.188.686 |
| Datorii | 1.894.590 |
| Venituri in avans | 1.289.088 |
| Capitaluri proprii | 2.578.630 |
| Capital social | 500.000 |
| Cifra de afaceri | 14.366.711 |
| Venituri totale | 22.803.002 |
| Cheltuieli totale | 20.765.348 |
| Profit brut | 2.037.654 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.709.846 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 52 |