MATIAS SRL
| Denumire | MATIAS SRL |
| CUI | 8154935 |
| Nr. Reg. Com. | J1996000183045 |
| EUID | ROONRC.J1996000183045 |
| CAEN | 1072 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-02-14 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31 604 273 | 3 474 917 | 13 429 808 | — | — | — | 133 |
| 2024 | 28 292 268 | 3 590 448 | 11 864 048 | 2 601 956 | 12 100 278 | 2 838 186 | 128 |
| 2023 | 23 120 537 | 1 850 237 | 10 536 679 | 2 163 249 | 11 211 616 | 2 838 186 | 120 |
| 2022 | 19 390 365 | 554 712 | 9 235 009 | 2 314 945 | 9 758 250 | 2 838 186 | 116 |
| 2021 | 20 618 711 | 1 295 088 | 8 449 604 | 1 518 531 | 9 768 989 | 2 838 186 | 120 |
| 2020 | 22 404 452 | 2 693 275 | 8 537 432 | 1 835 792 | 9 538 457 | 2 838 186 | 129 |
| 2019 | 19 138 699 | 2 508 254 | 6 051 685 | 758 611 | 7 736 296 | 2 445 697 | 117 |
| 2018 | 17 221 583 | 1 906 262 | 4 364 343 | 579 448 | 6 076 249 | 2 301 796 | 111 |
| 2017 | 15 081 015 | 1 271 656 | 3 897 199 | 710 865 | 5 466 775 | 2 301 796 | 97 |
| 2016 | 11 799 480 | 664 592 | 4 070 870 | 1 342 049 | 4 107 371 | 1 401 996 | 85 |
Statistics
Commercial networks and enterprises31 604 273 lei
12%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MATIAS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1072 Rev. 2 (echivalent: 1072 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Descriere Activitate | Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Bacău , domeniul 1072: Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MATIAS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MATIAS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MATIAS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.601.956 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.100.278 |
| Stocuri | 1.771.605 |
| Creante | 5.305.180 |
| Casa si conturi la banci | 5.023.493 |
| DATORII | 11.864.048 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.838.186 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 28.292.268 |
| VENITURI TOTALE | 28.357.202 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.172.581 |
| Profitul brut | 4.184.621 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.590.448 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 128 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.163.249 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.211.616 |
| Stocuri | 1.354.034 |
| Creante | 3.551.540 |
| Casa si conturi la banci | 6.306.042 |
| DATORII | 10.536.679 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.838.186 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.120.537 |
| VENITURI TOTALE | 23.180.825 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.027.956 |
| Profitul brut | 2.152.869 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.850.237 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 120 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.314.945 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.758.250 |
| Stocuri | 1.716.108 |
| Creante | 2.799.858 |
| Casa si conturi la banci | 5.242.284 |
| DATORII | 9.235.009 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.838.186 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.390.365 |
| VENITURI TOTALE | 19.960.066 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.314.347 |
| Profitul brut | 645.719 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 554.712 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 116 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.518.531 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.768.989 |
| Stocuri | 1.190.576 |
| Creante | 2.930.229 |
| Casa si conturi la banci | 5.648.184 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 270 |
| DATORII | 8.449.604 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.838.186 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.618.711 |
| VENITURI TOTALE | 20.798.932 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.295.809 |
| Profitul brut | 1.503.123 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.295.088 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 120 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.835.792 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.538.457 |
| Stocuri | 1.063.571 |
| Creante | 2.979.336 |
| Casa si conturi la banci | 5.495.550 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.369 |
| DATORII | 8.537.432 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.838.186 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 22.404.452 |
| VENITURI TOTALE | 22.436.717 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.280.880 |
| Profitul brut | 3.155.837 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.693.275 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 129 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 758.611 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.736.296 |
| Stocuri | 943.587 |
| Creante | 3.637.015 |
| Casa si conturi la banci | 3.155.694 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.475 |
| DATORII | 6.051.685 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.445.697 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.138.699 |
| VENITURI TOTALE | 19.200.172 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.303.784 |
| Profitul brut | 2.896.388 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.508.254 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 117 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 579.448 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.076.249 |
| Stocuri | 1.059.960 |
| Creante | 2.868.409 |
| Casa si conturi la banci | 2.147.880 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.442 |
| DATORII | 4.364.343 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.301.796 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.221.583 |
| VENITURI TOTALE | 17.212.428 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.000.550 |
| Profitul brut | 2.211.878 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.906.262 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 111 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 710.865 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.466.775 |
| Stocuri | 1.015.422 |
| Creante | 2.839.298 |
| Casa si conturi la banci | 1.612.055 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.355 |
| DATORII | 3.897.199 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.301.796 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.081.015 |
| VENITURI TOTALE | 15.088.517 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.572.247 |
| Profitul brut | 1.516.270 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.271.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.342.049 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.107.371 |
| Stocuri | 1.021.012 |
| Creante | 2.510.758 |
| Casa si conturi la banci | 575.601 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.446 |
| DATORII | 4.070.870 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.401.996 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.799.480 |
| VENITURI TOTALE | 11.807.361 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.024.625 |
| Profitul brut | 782.736 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 664.592 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 85 |