PERNOD RICARD ROMANIA SRL
| Denumire | PERNOD RICARD ROMANIA SRL |
| CUI | 12938183 |
| Nr. Reg. Com. | J2000003859405 |
| EUID | ROONRC.J2000003859405 |
| CAEN | 4634 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-04-21 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ALEXANDRU MARIA-DOINA | - | România |
| KRANTZ NICOLAS STANISLAS | - | Canada |
| ESTEVES BERTRAND | - | Spania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 431 125 222 | 3 565 269 | 115 769 577 | 3 781 849 | 158 485 543 | 44 685 130 | 40 |
| 2023 | 368 545 753 | 1 301 731 | 110 689 155 | 2 522 546 | 149 402 306 | 41 089 861 | 40 |
| 2022 | 330 007 641 | 6 455 967 | 79 495 508 | 3 167 229 | 120 380 801 | 39 788 123 | 40 |
| 2021 | 253 420 422 | 2 088 801 | 67 214 525 | 2 777 278 | 99 961 798 | 33 332 154 | 36 |
| 2020 | 174 131 515 | 976 468 | 39 530 744 | 2 493 641 | 68 903 188 | 31 243 353 | 36 |
| 2019 | 201 374 505 | 1 415 355 | 44 111 182 | 2 390 468 | 73 107 452 | 30 266 885 | 37 |
| 2018 | 174 559 204 | 2 917 360 | 35 520 506 | 2 142 038 | 62 854 073 | 28 851 530 | 35 |
| 2017 | 150 521 118 | 3 406 855 | 35 508 521 | 1 756 761 | 59 110 963 | 25 934 170 | 39 |
| 2016 | 146 882 401 | 3 651 880 | 27 877 538 | 2 264 593 | 47 719 591 | 22 527 315 | 37 |
Statistics
Commercial networks and enterprises431 125 222 lei
17%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PERNOD RICARD ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4634 Rev. 2 (echivalent: 4634 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al băuturilor |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al băuturilor |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al băuturilor |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 4634: Comerț cu ridicata al băuturilor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PERNOD RICARD ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PERNOD RICARD ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PERNOD RICARD ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.781.849 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 158.485.543 |
| Stocuri | 52.765.895 |
| Creante | 101.350.349 |
| Casa si conturi la banci | 4.369.299 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.516.149 |
| DATORII | 115.769.577 |
| PROVIZIOANE | 3.328.834 |
| CAPITALURI - TOTAL | 44.685.130 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 431.125.222 |
| VENITURI TOTALE | 432.325.315 |
| CHELTUIELI TOTALE | 425.052.714 |
| Profitul brut | 7.272.601 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.565.269 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.522.546 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 149.402.306 |
| Stocuri | 31.695.629 |
| Creante | 110.662.767 |
| Casa si conturi la banci | 7.043.910 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.274.430 |
| DATORII | 110.689.155 |
| PROVIZIOANE | 3.420.266 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.089.861 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 368.545.753 |
| VENITURI TOTALE | 369.098.029 |
| CHELTUIELI TOTALE | 368.475.300 |
| Profitul brut | 622.729 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.301.731 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.167.229 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 120.380.801 |
| Stocuri | 29.198.931 |
| Creante | 88.437.223 |
| Casa si conturi la banci | 2.744.647 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.834.448 |
| DATORII | 79.495.508 |
| PROVIZIOANE | 6.098.847 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.788.123 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 330.007.641 |
| VENITURI TOTALE | 330.766.572 |
| CHELTUIELI TOTALE | 322.224.466 |
| Profitul brut | 8.542.106 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.455.967 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.777.278 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 99.961.798 |
| Stocuri | 20.839.257 |
| Creante | 56.984.052 |
| Casa si conturi la banci | 22.138.489 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.142.295 |
| DATORII | 67.214.525 |
| PROVIZIOANE | 6.334.692 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.332.154 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 253.420.422 |
| VENITURI TOTALE | 253.974.615 |
| CHELTUIELI TOTALE | 249.576.189 |
| Profitul brut | 4.398.426 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.088.801 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.493.641 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 68.903.188 |
| Stocuri | 17.408.865 |
| Creante | 42.692.643 |
| Casa si conturi la banci | 8.801.680 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.197.879 |
| DATORII | 39.530.744 |
| PROVIZIOANE | 3.820.611 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.243.353 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 174.131.515 |
| VENITURI TOTALE | 174.617.002 |
| CHELTUIELI TOTALE | 172.949.348 |
| Profitul brut | 1.667.654 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 976.468 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.390.468 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 73.107.452 |
| Stocuri | 13.218.453 |
| Creante | 53.264.566 |
| Casa si conturi la banci | 6.624.433 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 805.147 |
| DATORII | 44.111.182 |
| PROVIZIOANE | 1.925.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.266.885 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 201.374.505 |
| VENITURI TOTALE | 202.060.259 |
| CHELTUIELI TOTALE | 199.706.232 |
| Profitul brut | 2.354.027 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.415.355 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.142.038 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 62.854.073 |
| Stocuri | 9.880.108 |
| Creante | 47.837.764 |
| Casa si conturi la banci | 5.136.201 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 858.537 |
| DATORII | 35.520.506 |
| PROVIZIOANE | 1.482.612 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.851.530 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 174.559.204 |
| VENITURI TOTALE | 175.039.218 |
| CHELTUIELI TOTALE | 171.167.778 |
| Profitul brut | 3.871.440 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.917.360 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.756.761 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 59.110.963 |
| Stocuri | 7.453.716 |
| Creante | 47.317.764 |
| Casa si conturi la banci | 4.339.483 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.099.967 |
| DATORII | 35.508.521 |
| PROVIZIOANE | 525.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.934.170 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 150.521.118 |
| VENITURI TOTALE | 151.014.433 |
| CHELTUIELI TOTALE | 146.302.975 |
| Profitul brut | 4.711.458 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.406.855 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.264.593 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 47.719.591 |
| Stocuri | 5.631.763 |
| Creante | 37.735.025 |
| Casa si conturi la banci | 4.352.803 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 420.669 |
| DATORII | 27.877.538 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.527.315 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 146.882.401 |
| VENITURI TOTALE | 146.696.777 |
| CHELTUIELI TOTALE | 141.091.808 |
| Profitul brut | 5.604.969 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.651.880 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |