MARCA ROMANIA SRL
| Denumire | MARCA ROMANIA SRL |
| CUI | 14539260 |
| Nr. Reg. Com. | J2003001611031 |
| EUID | ROONRC.J40/2367/2002 |
| CAEN | 2016 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-03-26 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PARINI MASSIMO | - | Italia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 51 263 628 | 3 725 915 | 6 540 666 | 4 760 662 | 24 784 650 | 22 961 613 | 153 |
| 2023 | 56 212 839 | 4 773 047 | 8 659 441 | 6 035 121 | 27 811 165 | 25 213 518 | 165 |
| 2022 | 60 501 224 | 6 134 429 | 9 259 500 | 7 450 389 | 29 197 309 | 27 338 691 | 178 |
| 2021 | 59 513 686 | 6 240 807 | 8 149 378 | 8 882 311 | 26 224 502 | 27 138 741 | 193 |
| 2020 | 46 939 779 | 5 254 687 | 7 775 635 | 9 393 298 | 24 146 250 | 25 824 535 | 171 |
| 2019 | 46 685 934 | 4 567 274 | 7 273 238 | 9 807 458 | 21 694 266 | 23 736 714 | 181 |
| 2018 | 44 048 407 | 4 120 975 | 6 671 109 | 10 802 713 | 18 348 475 | 22 502 490 | 220 |
| 2017 | 50 998 280 | 7 257 192 | 9 478 394 | 11 114 165 | 23 288 749 | 24 910 695 | 257 |
| 2016 | 41 438 047 | 7 495 694 | 8 977 319 | 10 704 695 | 22 431 747 | 24 040 263 | 181 |
Statistics
Commercial networks and enterprises51 263 628 lei
-9%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MARCA ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2016 Rev. 2 (echivalent: 2016 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea materialelor plastice în forme primare |
| Descriere Activitate | Fabricarea materialelor plastice în forme primare |
| Cod CAEN principal | 20 Fabricarea materialelor plastice în forme primare |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea substanțelor și a produselor chimice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Argeş , domeniul 2016: Fabricarea materialelor plastice în forme primare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MARCA ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MARCA ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MARCA ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.760.662 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.784.650 |
| Stocuri | 8.493.282 |
| Creante | 10.486.232 |
| Casa si conturi la banci | 5.805.136 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 293.268 |
| DATORII | 6.540.666 |
| VENITURI IN AVANS | 336.301 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.961.613 |
| Capital subscris varsat | 19.760 |
| Cifra de afaceri neta | 51.263.628 |
| VENITURI TOTALE | 52.967.257 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.524.886 |
| Profitul brut | 4.442.371 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.725.915 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 153 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.035.121 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.811.165 |
| Stocuri | 6.470.868 |
| Creante | 11.427.650 |
| Casa si conturi la banci | 9.912.647 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.673 |
| DATORII | 8.659.441 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.213.518 |
| Capital subscris varsat | 19.760 |
| Cifra de afaceri neta | 56.212.839 |
| VENITURI TOTALE | 56.695.213 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.094.398 |
| Profitul brut | 5.600.815 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.773.047 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 165 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.450.389 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.197.309 |
| Stocuri | 7.027.895 |
| Creante | 11.825.500 |
| Casa si conturi la banci | 10.343.914 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 285.707 |
| DATORII | 9.259.500 |
| VENITURI IN AVANS | 335.214 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.338.691 |
| Capital subscris varsat | 19.760 |
| Cifra de afaceri neta | 60.501.224 |
| VENITURI TOTALE | 60.418.834 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.194.873 |
| Profitul brut | 7.223.961 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.134.429 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 178 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.882.311 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.224.502 |
| Stocuri | 7.076.473 |
| Creante | 11.213.334 |
| Casa si conturi la banci | 7.934.695 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 181.306 |
| DATORII | 8.149.378 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.138.741 |
| Capital subscris varsat | 19.760 |
| Cifra de afaceri neta | 59.513.686 |
| VENITURI TOTALE | 60.763.701 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.484.385 |
| Profitul brut | 7.279.316 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.240.807 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 193 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.393.298 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.146.250 |
| Stocuri | 6.535.148 |
| Creante | 12.387.174 |
| Casa si conturi la banci | 5.223.928 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 222.008 |
| DATORII | 7.775.635 |
| VENITURI IN AVANS | 161.386 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.824.535 |
| Capital subscris varsat | 19.760 |
| Cifra de afaceri neta | 46.939.779 |
| VENITURI TOTALE | 47.423.197 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.286.626 |
| Profitul brut | 6.136.571 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.254.687 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 171 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.807.458 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.694.266 |
| Stocuri | 7.395.439 |
| Creante | 9.805.674 |
| Casa si conturi la banci | 4.493.153 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.174 |
| DATORII | 7.273.238 |
| VENITURI IN AVANS | 495.946 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.736.714 |
| Capital subscris varsat | 19.760 |
| Cifra de afaceri neta | 46.685.934 |
| VENITURI TOTALE | 46.984.529 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.433.938 |
| Profitul brut | 5.550.591 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.567.274 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 181 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.802.713 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.348.475 |
| Stocuri | 6.621.345 |
| Creante | 7.983.210 |
| Casa si conturi la banci | 3.743.920 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.411 |
| DATORII | 6.671.109 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.502.490 |
| Capital subscris varsat | 19.760 |
| Cifra de afaceri neta | 44.048.407 |
| VENITURI TOTALE | 44.247.788 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.398.241 |
| Profitul brut | 4.849.547 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.120.975 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 220 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.114.165 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.288.749 |
| Stocuri | 6.190.648 |
| Creante | 11.432.734 |
| Casa si conturi la banci | 5.665.367 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.459 |
| DATORII | 9.478.394 |
| VENITURI IN AVANS | 55.284 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.910.695 |
| Capital subscris varsat | 19.760 |
| Cifra de afaceri neta | 50.998.280 |
| VENITURI TOTALE | 52.868.714 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.407.216 |
| Profitul brut | 8.461.498 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.257.192 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 257 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.704.695 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.431.747 |
| Stocuri | 5.946.758 |
| Creante | 9.694.030 |
| Casa si conturi la banci | 6.790.959 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 29.766 |
| DATORII | 8.977.319 |
| VENITURI IN AVANS | 148.626 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.040.263 |
| Capital subscris varsat | 19.760 |
| Cifra de afaceri neta | 41.438.047 |
| VENITURI TOTALE | 41.080.149 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.293.970 |
| Profitul brut | 8.786.179 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.495.694 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 181 |