RICOSTAR SRL
| Denumire | RICOSTAR SRL |
| CUI | 14600536 |
| Nr. Reg. Com. | J2002000125523 |
| EUID | ROONRC.J2002000125523 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-04-23 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CANEA VASILE GEORGE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 19 868 196 | 3 088 001 | 4 385 278 | 3 659 701 | 4 856 132 | 3 089 201 | 55 |
| 2023 | 17 488 944 | 2 373 113 | 8 677 134 | 6 260 210 | 6 149 065 | 2 374 313 | 54 |
| 2022 | 16 407 794 | 835 469 | 7 284 654 | 4 922 152 | 3 199 171 | 836 669 | 54 |
| 2021 | 17 129 130 | 2 045 594 | 5 642 891 | 5 465 785 | 2 829 211 | 2 652 105 | 55 |
| 2020 | 13 558 639 | 1 493 834 | 3 511 129 | 3 116 148 | 2 969 828 | 2 574 847 | 52 |
| 2019 | 14 920 827 | 3 856 808 | 1 704 147 | 2 719 338 | 3 055 490 | 4 070 681 | 49 |
| 2018 | 10 281 639 | 1 705 887 | 2 510 220 | 3 457 180 | 2 643 702 | 3 590 662 | 48 |
| 2017 | 6 944 768 | 1 286 406 | 2 601 776 | 3 596 259 | 4 148 092 | 5 142 575 | 43 |
| 2016 | 6 794 431 | 2 649 382 | 4 123 041 | 3 213 585 | 5 644 937 | 4 735 481 | 42 |
Statistics
Commercial networks and enterprises19 868 196 lei
14%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RICOSTAR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Giurgiu , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RICOSTAR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RICOSTAR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RICOSTAR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.659.701 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.856.132 |
| Stocuri | 618.714 |
| Creante | 3.082.217 |
| Casa si conturi la banci | 553.551 |
| DATORII | 4.385.278 |
| VENITURI IN AVANS | 1.041.354 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.089.201 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.868.196 |
| VENITURI TOTALE | 21.579.636 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.890.963 |
| Profitul brut | 3.688.673 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.088.001 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.260.210 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.149.065 |
| Stocuri | 826.287 |
| Creante | 3.018.623 |
| Casa si conturi la banci | 2.304.155 |
| DATORII | 8.677.134 |
| VENITURI IN AVANS | 1.357.828 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.374.313 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.488.944 |
| VENITURI TOTALE | 18.560.358 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.667.862 |
| Profitul brut | 2.892.496 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.373.113 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.922.152 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.199.171 |
| Stocuri | 539.886 |
| Creante | 2.470.228 |
| Casa si conturi la banci | 189.057 |
| DATORII | 7.284.654 |
| CAPITALURI - TOTAL | 836.669 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.407.794 |
| VENITURI TOTALE | 17.216.381 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.041.298 |
| Profitul brut | 1.175.083 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 835.469 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.465.785 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.829.211 |
| Stocuri | 487.397 |
| Creante | 1.940.039 |
| Casa si conturi la banci | 401.775 |
| DATORII | 5.642.891 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.652.105 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.129.130 |
| VENITURI TOTALE | 17.948.594 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.399.210 |
| Profitul brut | 2.549.384 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.045.594 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.116.148 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.969.828 |
| Stocuri | 70.692 |
| Creante | 2.769.800 |
| Casa si conturi la banci | 129.336 |
| DATORII | 3.511.129 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.574.847 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.558.639 |
| VENITURI TOTALE | 16.480.096 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.711.949 |
| Profitul brut | 1.768.147 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.493.834 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.719.338 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.055.490 |
| Stocuri | 215.388 |
| Creante | 2.706.666 |
| Casa si conturi la banci | 133.436 |
| DATORII | 1.704.147 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.070.681 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.920.827 |
| VENITURI TOTALE | 16.526.018 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.885.922 |
| Profitul brut | 4.640.096 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.856.808 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.457.180 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.643.702 |
| Stocuri | 121.460 |
| Creante | 2.467.305 |
| Casa si conturi la banci | 54.937 |
| DATORII | 2.510.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.590.662 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.281.639 |
| VENITURI TOTALE | 10.839.844 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.635.743 |
| Profitul brut | 2.204.101 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.705.887 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.596.259 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.148.092 |
| Stocuri | 128.132 |
| Creante | 3.995.233 |
| Casa si conturi la banci | 24.727 |
| DATORII | 2.601.776 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.142.575 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.944.768 |
| VENITURI TOTALE | 7.397.075 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.713.359 |
| Profitul brut | 1.683.716 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.286.406 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.213.585 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.644.937 |
| Stocuri | 88.596 |
| Creante | 5.363.568 |
| Casa si conturi la banci | 192.773 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 4.123.041 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.735.481 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 6.794.431 |
| VENITURI TOTALE | 6.962.111 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.797.623 |
| Profitul brut | 3.164.488 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.649.382 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |