RIOMATEX SRL
| Denumire | RIOMATEX SRL |
| CUI | 6306786 |
| Nr. Reg. Com. | J1994002152085 |
| EUID | ROONRC.J1994002152085 |
| CAEN | 1071 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-08-25 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COCA SEBASTIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 16 532 956 | 3 594 683 | 17 093 016 | 21 643 137 | 4 391 170 | 8 979 977 | 77 |
| 2023 | 15 038 317 | 3 011 877 | 10 494 641 | 12 096 710 | 3 745 282 | 5 385 294 | 73 |
| 2022 | 11 841 940 | 1 095 061 | 13 511 637 | 11 153 554 | 4 693 557 | 2 373 417 | 60 |
| 2021 | 7 778 235 | 513 464 | 9 488 945 | 8 777 231 | 1 952 128 | 1 278 357 | 56 |
| 2020 | 6 166 334 | 153 654 | 1 847 042 | 427 071 | 2 146 920 | 764 892 | 51 |
| 2019 | 5 898 534 | 38 226 | 2 789 504 | 455 825 | 2 906 975 | 611 239 | 63 |
| 2018 | 9 001 737 | 74 835 | 2 079 041 | 621 572 | 3 068 646 | 1 611 177 | 77 |
| 2017 | 6 415 412 | 13 298 | 1 580 098 | 1 109 411 | 2 002 117 | 1 536 342 | 67 |
| 2016 | 7 622 631 | 7 756 | 1 838 870 | 1 381 279 | 1 979 000 | 1 523 045 | 100 |
Statistics
Commercial networks and enterprises16 532 956 lei
10%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RIOMATEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1071 Rev. 2 (echivalent: 1071 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie |
| Descriere Activitate | Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Braşov , domeniul 1071: Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RIOMATEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RIOMATEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RIOMATEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.643.137 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.391.170 |
| Stocuri | 278.869 |
| Creante | 3.800.126 |
| Casa si conturi la banci | 312.175 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.686 |
| DATORII | 17.093.016 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.979.977 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 16.532.956 |
| VENITURI TOTALE | 16.600.382 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.448.067 |
| Profitul brut | 4.152.315 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.594.683 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 77 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.096.710 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.745.282 |
| Stocuri | 259.893 |
| Creante | 3.220.896 |
| Casa si conturi la banci | 264.493 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.943 |
| DATORII | 10.494.641 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.385.294 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 15.038.317 |
| VENITURI TOTALE | 15.373.813 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.957.883 |
| Profitul brut | 3.415.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.011.877 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 73 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.153.554 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.693.557 |
| Stocuri | 301.004 |
| Creante | 4.040.294 |
| Casa si conturi la banci | 352.259 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.943 |
| DATORII | 13.511.637 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.373.417 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.841.940 |
| VENITURI TOTALE | 12.164.323 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.912.541 |
| Profitul brut | 1.251.782 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.095.061 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.777.231 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.952.128 |
| Stocuri | 347.973 |
| Creante | 1.248.198 |
| Casa si conturi la banci | 355.957 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.943 |
| DATORII | 9.488.945 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.278.357 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.778.235 |
| VENITURI TOTALE | 8.065.549 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.453.484 |
| Profitul brut | 612.065 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 513.464 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 427.071 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.146.920 |
| Stocuri | 182.766 |
| Creante | 1.430.200 |
| Casa si conturi la banci | 533.954 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.943 |
| DATORII | 1.847.042 |
| CAPITALURI - TOTAL | 764.892 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.166.334 |
| VENITURI TOTALE | 6.176.031 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.977.993 |
| Profitul brut | 198.038 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 153.654 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 455.825 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.906.975 |
| Stocuri | 278.328 |
| Creante | 1.599.133 |
| Casa si conturi la banci | 1.029.514 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.943 |
| DATORII | 2.789.504 |
| CAPITALURI - TOTAL | 611.239 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.898.534 |
| VENITURI TOTALE | 6.005.379 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.929.665 |
| Profitul brut | 75.714 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 38.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 621.572 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.068.646 |
| Stocuri | 236.559 |
| Creante | 1.295.280 |
| Casa si conturi la banci | 1.536.807 |
| DATORII | 2.079.041 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.611.177 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.001.737 |
| VENITURI TOTALE | 10.112.008 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.993.429 |
| Profitul brut | 118.579 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 74.835 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 77 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.109.411 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.002.117 |
| Stocuri | 370.733 |
| Creante | 1.313.536 |
| Casa si conturi la banci | 317.848 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.912 |
| DATORII | 1.580.098 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.536.342 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.415.412 |
| VENITURI TOTALE | 8.363.951 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.338.968 |
| Profitul brut | 24.983 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.298 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 67 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.381.279 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.979.000 |
| Stocuri | 249.601 |
| Creante | 1.453.413 |
| Casa si conturi la banci | 275.986 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.636 |
| DATORII | 1.838.870 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.523.045 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.622.631 |
| VENITURI TOTALE | 9.898.201 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.864.939 |
| Profitul brut | 33.262 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.756 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |