UNICOM TRANZIT SA
| Denumire | UNICOM TRANZIT SA |
| CUI | 6770181 |
| Nr. Reg. Com. | J2011002432234 |
| EUID | ROONRC.J40/27513/1994 |
| CAEN | 4920 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-23 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IAVORSKI CONSTANTIN | - | România |
| IAVORSKI CONSTANTIN | - | România |
| MAŞCOVESCU MIRCEA-IOAN | - | România |
| IAVORSKI OLGA | - | România |
| ALUPOAIE CONSTANTIN-NICOLAE | - | România |
| ANDRIAN VASILE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 331 038 497 | 3 233 262 | 181 147 064 | 294 829 084 | 55 231 736 | 172 828 315 | 746 |
| 2023 | 379 491 759 | 33 196 582 | 137 459 784 | 250 406 718 | 58 574 132 | 171 365 538 | 759 |
| 2022 | 384 200 760 | 26 737 239 | 146 706 718 | 197 664 659 | 88 552 824 | 139 209 263 | 914 |
| 2021 | 257 680 368 | 2 051 576 | 150 468 645 | 190 374 710 | 74 000 463 | 114 713 498 | 1 010 |
| 2020 | 235 473 487 | 4 654 191 | 125 442 216 | 163 740 608 | 75 017 012 | 112 351 399 | 1 006 |
| 2019 | 234 145 857 | 6 828 237 | 99 227 443 | 144 689 706 | 63 316 733 | 108 621 433 | 1 026 |
| 2018 | 172 754 088 | 3 199 845 | 81 852 505 | 136 303 367 | 51 266 158 | 105 967 703 | 975 |
| 2017 | 227 200 385 | 4 539 350 | 85 479 660 | 132 522 324 | 58 541 121 | 105 919 747 | 916 |
| 2016 | 252 794 570 | -8 359 096 | 94 911 139 | 118 535 676 | 83 410 488 | 107 310 182 | 935 |
Statistics
Commercial networks and enterprises331 038 497 lei
-13%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “UNICOM TRANZIT SA”
| Cod CAEN preponderent | 4920 Rev. 2 (echivalent: 4920 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Descriere Activitate | Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mari , Ilfov , domeniul 4920: Transporturi de marfă pe calea ferată
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „UNICOM TRANZIT SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „UNICOM TRANZIT SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „UNICOM TRANZIT SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 294.829.084 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 55.231.736 |
| Stocuri | 3.321.271 |
| Creante | 50.260.339 |
| Casa si conturi la banci | 1.650.126 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.728.586 |
| DATORII | 181.147.064 |
| VENITURI IN AVANS | 327.296 |
| PROVIZIOANE | 486.731 |
| CAPITALURI - TOTAL | 172.828.315 |
| Capital subscris varsat | 27.612.752 |
| Cifra de afaceri neta | 331.038.497 |
| VENITURI TOTALE | 336.100.307 |
| CHELTUIELI TOTALE | 330.189.823 |
| Profitul brut | 5.910.484 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.233.262 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 746 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 250.406.718 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 58.574.132 |
| Stocuri | 3.699.610 |
| Creante | 52.994.002 |
| Casa si conturi la banci | 1.880.520 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.219.344 |
| DATORII | 137.459.784 |
| VENITURI IN AVANS | 377.428 |
| PROVIZIOANE | 2.997.444 |
| CAPITALURI - TOTAL | 171.365.538 |
| Capital subscris varsat | 27.612.752 |
| Cifra de afaceri neta | 379.491.759 |
| VENITURI TOTALE | 384.018.584 |
| CHELTUIELI TOTALE | 347.701.180 |
| Profitul brut | 36.317.404 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 33.196.582 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 759 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 197.664.659 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 88.552.824 |
| Stocuri | 5.411.026 |
| Creante | 81.180.443 |
| Casa si conturi la banci | 1.961.355 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.728.258 |
| DATORII | 146.706.718 |
| VENITURI IN AVANS | 41.852 |
| PROVIZIOANE | 2.987.908 |
| CAPITALURI - TOTAL | 139.209.263 |
| Capital subscris varsat | 27.562.800 |
| Cifra de afaceri neta | 384.200.760 |
| VENITURI TOTALE | 393.231.800 |
| CHELTUIELI TOTALE | 362.486.960 |
| Profitul brut | 30.744.840 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.737.239 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 914 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 190.374.710 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 74.000.463 |
| Stocuri | 9.580.165 |
| Creante | 61.233.338 |
| Casa si conturi la banci | 3.186.960 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.093.074 |
| DATORII | 150.468.645 |
| VENITURI IN AVANS | 70.869 |
| PROVIZIOANE | 1.215.235 |
| CAPITALURI - TOTAL | 114.713.498 |
| Capital subscris varsat | 27.562.800 |
| Cifra de afaceri neta | 257.680.368 |
| VENITURI TOTALE | 266.508.422 |
| CHELTUIELI TOTALE | 263.855.961 |
| Profitul brut | 2.652.461 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.051.576 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.010 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 163.740.608 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 75.017.012 |
| Stocuri | 9.354.308 |
| Creante | 62.217.815 |
| Casa si conturi la banci | 3.444.889 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 572.387 |
| DATORII | 125.442.216 |
| VENITURI IN AVANS | 46.432 |
| PROVIZIOANE | 1.489.960 |
| CAPITALURI - TOTAL | 112.351.399 |
| Capital subscris varsat | 27.562.800 |
| Cifra de afaceri neta | 235.473.487 |
| VENITURI TOTALE | 243.022.242 |
| CHELTUIELI TOTALE | 237.329.627 |
| Profitul brut | 5.692.615 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.654.191 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.006 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 144.689.706 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 63.316.733 |
| Stocuri | 11.276.299 |
| Creante | 48.975.678 |
| Casa si conturi la banci | 3.064.756 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 681.463 |
| DATORII | 99.227.443 |
| VENITURI IN AVANS | 42.374 |
| PROVIZIOANE | 796.652 |
| CAPITALURI - TOTAL | 108.621.433 |
| Capital subscris varsat | 27.562.800 |
| Cifra de afaceri neta | 234.145.857 |
| VENITURI TOTALE | 244.267.555 |
| CHELTUIELI TOTALE | 236.109.234 |
| Profitul brut | 8.158.321 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.828.237 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.026 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 136.303.367 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 51.266.158 |
| Stocuri | 8.369.548 |
| Creante | 39.992.459 |
| Casa si conturi la banci | 2.904.151 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 282.326 |
| DATORII | 81.852.505 |
| VENITURI IN AVANS | 22.921 |
| PROVIZIOANE | 8.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | 105.967.703 |
| Capital subscris varsat | 27.562.800 |
| Cifra de afaceri neta | 172.754.088 |
| VENITURI TOTALE | 180.802.694 |
| CHELTUIELI TOTALE | 176.819.922 |
| Profitul brut | 3.982.772 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.199.845 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 975 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 132.522.324 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 58.541.121 |
| Stocuri | 7.981.914 |
| Creante | 49.142.771 |
| Casa si conturi la banci | 1.416.436 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 356.446 |
| DATORII | 85.479.660 |
| VENITURI IN AVANS | 11.320 |
| PROVIZIOANE | 9.164 |
| CAPITALURI - TOTAL | 105.919.747 |
| Capital subscris varsat | 29.079.200 |
| Cifra de afaceri neta | 227.200.385 |
| VENITURI TOTALE | 242.071.467 |
| CHELTUIELI TOTALE | 237.487.159 |
| Profitul brut | 4.584.308 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.539.350 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 916 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 118.535.676 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 83.410.488 |
| Stocuri | 6.460.865 |
| Creante | 64.391.206 |
| Casa si conturi la banci | 12.558.417 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 349.876 |
| DATORII | 94.911.139 |
| VENITURI IN AVANS | 65.113 |
| PROVIZIOANE | 9.606 |
| CAPITALURI - TOTAL | 107.310.182 |
| Capital subscris varsat | 30.952.400 |
| Cifra de afaceri neta | 252.794.570 |
| VENITURI TOTALE | 283.105.772 |
| CHELTUIELI TOTALE | 291.464.868 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.359.096 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.359.096 |
| Numar mediu de salariati | 935 |