VDL - ROTECH S.R.L.
| Denumire | VDL - ROTECH S.R.L. |
| CUI | 9598049 |
| Nr. Reg. Com. | J02/361/1997 |
| EUID | ROONRC.J02/361/1997 |
| CAEN | 2841 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-07-02 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VDL INTERNATIONAL B.V. | - | Olanda |
| DRAGAN JANKOVIC | - | Olanda |
| VAN VROONHOVEN PAULUS NICOLAAS MARIA | - | Olanda |
| MOOREN JOHANNES WILLIBRORDUS MARIA | - | Olanda |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 39 536 146 | 3 036 565 | 14 440 838 | 14 465 205 | 20 337 717 | 19 446 702 | 71 |
| 2023 | 50 669 175 | 2 512 261 | 15 857 851 | 14 989 111 | 18 472 070 | 16 410 137 | 76 |
| 2022 | 51 098 315 | 1 155 244 | 22 119 751 | 15 160 553 | 21 615 454 | 14 254 951 | 80 |
| 2021 | 50 408 655 | 1 338 780 | 24 930 351 | 16 060 207 | 21 889 107 | 13 099 707 | 87 |
| 2020 | 40 143 627 | 2 125 313 | 21 166 199 | 17 610 424 | 15 191 499 | 11 760 927 | 89 |
| 2019 | 36 307 101 | 127 775 | 21 149 525 | 19 009 143 | 11 609 335 | 9 635 613 | 105 |
| 2018 | 35 495 981 | 1 016 817 | 21 983 393 | 20 554 828 | 10 983 561 | 9 739 737 | 103 |
| 2017 | 28 877 374 | -1 350 649 | 22 148 722 | 18 330 733 | 12 395 174 | 8 722 920 | 100 |
| 2016 | 23 208 017 | 1 013 893 | 16 690 920 | 18 649 870 | 8 035 026 | 10 073 568 | 94 |
Statistics
Commercial networks and enterprises39 536 146 lei
-22%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VDL - ROTECH S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 2841 Rev. 2 (echivalent: 2841 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului |
| Descriere Activitate | Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Arad , domeniul 2841: Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VDL - ROTECH S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VDL - ROTECH S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VDL - ROTECH S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.465.205 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.337.717 |
| Stocuri | 6.753.137 |
| Creante | 6.220.711 |
| Casa si conturi la banci | 7.363.869 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 293.110 |
| DATORII | 14.440.838 |
| PROVIZIOANE | 1.208.492 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.446.702 |
| Capital subscris varsat | 3.220.070 |
| Cifra de afaceri neta | 39.536.146 |
| VENITURI TOTALE | 40.335.276 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.689.398 |
| Profitul brut | 3.645.878 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.036.565 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 71 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.989.111 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.472.070 |
| Stocuri | 6.885.602 |
| Creante | 6.346.017 |
| Casa si conturi la banci | 5.240.451 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 233.378 |
| DATORII | 15.857.851 |
| PROVIZIOANE | 1.426.571 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.410.137 |
| Capital subscris varsat | 3.220.070 |
| Cifra de afaceri neta | 50.669.175 |
| VENITURI TOTALE | 47.690.809 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.486.427 |
| Profitul brut | 3.204.382 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.512.261 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.160.553 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.615.454 |
| Stocuri | 10.994.694 |
| Creante | 8.200.764 |
| Casa si conturi la banci | 2.419.996 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 158.115 |
| DATORII | 22.119.751 |
| PROVIZIOANE | 559.420 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.254.951 |
| Capital subscris varsat | 3.220.070 |
| Cifra de afaceri neta | 51.098.315 |
| VENITURI TOTALE | 53.089.105 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.588.659 |
| Profitul brut | 1.500.446 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.155.244 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 80 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.060.207 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.889.107 |
| Stocuri | 8.429.786 |
| Creante | 9.275.206 |
| Casa si conturi la banci | 4.184.115 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 180.744 |
| DATORII | 24.930.351 |
| PROVIZIOANE | 100.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.099.707 |
| Capital subscris varsat | 3.220.070 |
| Cifra de afaceri neta | 50.408.655 |
| VENITURI TOTALE | 53.722.515 |
| CHELTUIELI TOTALE | 52.098.249 |
| Profitul brut | 1.624.266 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.338.780 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 87 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.610.424 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.191.499 |
| Stocuri | 3.451.592 |
| Creante | 6.909.323 |
| Casa si conturi la banci | 4.830.584 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 225.203 |
| DATORII | 21.166.199 |
| PROVIZIOANE | 100.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.760.927 |
| Capital subscris varsat | 3.220.070 |
| Cifra de afaceri neta | 40.143.627 |
| VENITURI TOTALE | 39.598.655 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.011.228 |
| Profitul brut | 2.587.427 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.125.313 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.009.143 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.609.335 |
| Stocuri | 4.785.928 |
| Creante | 4.900.943 |
| Casa si conturi la banci | 1.922.464 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 166.660 |
| DATORII | 21.149.525 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.635.613 |
| Capital subscris varsat | 3.220.070 |
| Cifra de afaceri neta | 36.307.101 |
| VENITURI TOTALE | 37.475.418 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.285.146 |
| Profitul brut | 190.272 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 127.775 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 105 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.554.828 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.983.561 |
| Stocuri | 4.043.000 |
| Creante | 4.331.101 |
| Casa si conturi la banci | 2.609.460 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 184.741 |
| DATORII | 21.983.393 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.739.737 |
| Capital subscris varsat | 3.220.070 |
| Cifra de afaceri neta | 35.495.981 |
| VENITURI TOTALE | 34.588.198 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.571.381 |
| Profitul brut | 1.016.817 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.016.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 103 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.330.733 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.395.174 |
| Stocuri | 4.871.541 |
| Creante | 4.277.182 |
| Casa si conturi la banci | 3.246.451 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 145.735 |
| DATORII | 22.148.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.722.920 |
| Capital subscris varsat | 3.220.070 |
| Cifra de afaceri neta | 28.877.374 |
| VENITURI TOTALE | 30.035.161 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.385.810 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.350.649 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.350.649 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.649.870 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.035.026 |
| Stocuri | 3.700.459 |
| Creante | 3.023.852 |
| Casa si conturi la banci | 1.310.715 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 79.592 |
| DATORII | 16.690.920 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.073.568 |
| Capital subscris varsat | 3.220.070 |
| Cifra de afaceri neta | 23.208.017 |
| VENITURI TOTALE | 24.945.687 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.721.858 |
| Profitul brut | 1.223.829 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.013.893 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 94 |