PROSPECTIUNI SA
| Denumire | PROSPECTIUNI SA |
| CUI | 1552801 |
| Nr. Reg. Com. | J1991004072401 |
| EUID | ROONRC.J1991004072401 |
| CAEN | 7112 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-06-10 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GUSTĂ IOAN HORIA | - | România |
| TENDER NICOLETA - DANIELA | - | România |
| TENDER TEODOR OVIDIU | - | România |
| PETRIȘOR NICOLAE | - | România |
| MOCANU VICTOR | - | România |
| RADU GABRIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 158 263 525 | -3 000 925 | 48 437 492 | — | — | — | 379 |
| 2024 | 160 413 951 | 3 114 340 | 26 867 443 | 106 205 265 | 75 097 692 | 155 594 000 | 442 |
| 2023 | 246 776 739 | 30 743 711 | 31 844 106 | 97 920 875 | 85 438 659 | 152 479 660 | 773 |
| 2022 | 175 149 569 | 10 359 577 | 36 522 241 | 98 744 591 | 62 781 733 | 121 735 949 | 613 |
| 2021 | 106 067 718 | -13 578 487 | 74 139 526 | 114 883 105 | 68 186 232 | 104 456 536 | 433 |
| 2020 | 146 474 784 | -481 907 | 58 868 485 | 126 297 326 | 57 892 231 | 118 035 024 | 611 |
| 2019 | 165 261 832 | -63 095 287 | 118 560 391 | 155 907 633 | 85 712 494 | 118 516 929 | 810 |
| 2018 | 174 432 479 | 15 720 779 | 104 353 940 | 180 270 868 | 105 291 365 | 181 612 218 | 900 |
| 2017 | 70 708 710 | -33 873 980 | 117 461 853 | 171 947 453 | 86 113 430 | 140 293 697 | 570 |
| 2016 | 18 734 553 | -95 543 670 | 127 478 667 | 243 728 645 | 60 579 965 | 173 143 731 | 524 |
Statistics
Commercial networks and enterprises158 263 525 lei
-1%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PROSPECTIUNI SA”
| Cod CAEN preponderent | 7112 Rev. 2 (echivalent: 7112 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PROSPECTIUNI SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PROSPECTIUNI SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PROSPECTIUNI SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 106.205.265 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 75.097.692 |
| Stocuri | 20.611.829 |
| Creante | 38.220.129 |
| Casa si conturi la banci | 11.265.734 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.216.185 |
| DATORII | 26.867.443 |
| PROVIZIOANE | 57.699 |
| CAPITALURI - TOTAL | 155.594.000 |
| Capital subscris varsat | 71.804.873 |
| Cifra de afaceri neta | 160.413.951 |
| VENITURI TOTALE | 163.627.171 |
| CHELTUIELI TOTALE | 158.893.693 |
| Profitul brut | 4.733.478 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.114.340 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 442 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 97.920.875 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 85.438.659 |
| Stocuri | 17.585.140 |
| Creante | 32.875.075 |
| Casa si conturi la banci | 24.978.444 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.235.122 |
| DATORII | 31.844.106 |
| PROVIZIOANE | 270.890 |
| CAPITALURI - TOTAL | 152.479.660 |
| Capital subscris varsat | 71.804.873 |
| Cifra de afaceri neta | 246.776.739 |
| VENITURI TOTALE | 251.808.454 |
| CHELTUIELI TOTALE | 216.578.557 |
| Profitul brut | 35.229.897 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 30.743.711 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 773 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 98.744.591 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 62.781.733 |
| Stocuri | 16.487.985 |
| Creante | 32.117.823 |
| Casa si conturi la banci | 14.175.925 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 709.018 |
| DATORII | 36.522.241 |
| PROVIZIOANE | 3.977.152 |
| CAPITALURI - TOTAL | 121.735.949 |
| Capital subscris varsat | 71.804.873 |
| Cifra de afaceri neta | 175.149.569 |
| VENITURI TOTALE | 179.680.281 |
| CHELTUIELI TOTALE | 169.320.704 |
| Profitul brut | 10.359.577 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.359.577 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 613 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 114.883.105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 68.186.232 |
| Stocuri | 13.812.460 |
| Creante | 29.409.580 |
| Casa si conturi la banci | 24.964.192 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.127.423 |
| DATORII | 74.139.526 |
| PROVIZIOANE | 6.600.698 |
| CAPITALURI - TOTAL | 104.456.536 |
| Capital subscris varsat | 71.804.873 |
| Cifra de afaceri neta | 106.067.718 |
| VENITURI TOTALE | 110.994.363 |
| CHELTUIELI TOTALE | 124.572.850 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.578.487 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 13.578.487 |
| Numar mediu de salariati | 433 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 126.297.326 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 57.892.231 |
| Stocuri | 14.203.006 |
| Creante | 21.128.697 |
| Casa si conturi la banci | 22.560.528 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 385.959 |
| DATORII | 58.868.485 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 7.672.007 |
| CAPITALURI - TOTAL | 118.035.024 |
| Capital subscris varsat | 71.804.873 |
| Cifra de afaceri neta | 146.474.784 |
| VENITURI TOTALE | 161.520.724 |
| CHELTUIELI TOTALE | 161.561.432 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 40.708 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 481.907 |
| Numar mediu de salariati | 611 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 155.907.633 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 85.712.494 |
| Stocuri | 14.007.941 |
| Creante | 55.708.691 |
| Casa si conturi la banci | 15.995.862 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 577.697 |
| DATORII | 118.560.391 |
| PROVIZIOANE | 5.120.504 |
| CAPITALURI - TOTAL | 118.516.929 |
| Capital subscris varsat | 71.804.873 |
| Cifra de afaceri neta | 165.261.832 |
| VENITURI TOTALE | 203.283.439 |
| CHELTUIELI TOTALE | 263.555.331 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 60.271.892 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 63.095.287 |
| Numar mediu de salariati | 810 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 180.270.868 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 105.291.365 |
| Stocuri | 12.304.967 |
| Creante | 60.122.903 |
| Casa si conturi la banci | 32.863.495 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 403.925 |
| DATORII | 104.353.940 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 181.612.218 |
| Capital subscris varsat | 71.804.873 |
| Cifra de afaceri neta | 174.432.479 |
| VENITURI TOTALE | 182.891.042 |
| CHELTUIELI TOTALE | 164.668.872 |
| Profitul brut | 18.222.170 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.720.779 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 900 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 171.947.453 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 86.113.430 |
| Stocuri | 7.076.217 |
| Creante | 65.476.042 |
| Casa si conturi la banci | 13.561.171 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 220.283 |
| DATORII | 117.461.853 |
| PROVIZIOANE | 525.616 |
| CAPITALURI - TOTAL | 140.293.697 |
| Capital subscris varsat | 71.804.873 |
| Cifra de afaceri neta | 70.708.710 |
| VENITURI TOTALE | 121.809.262 |
| CHELTUIELI TOTALE | 155.683.242 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 33.873.980 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 33.873.980 |
| Numar mediu de salariati | 570 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 243.728.645 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 60.579.965 |
| Stocuri | 7.164.912 |
| Creante | 49.064.823 |
| Casa si conturi la banci | 4.350.230 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 178.449 |
| DATORII | 127.478.667 |
| PROVIZIOANE | 3.864.661 |
| CAPITALURI - TOTAL | 173.143.731 |
| Capital subscris varsat | 71.804.873 |
| Cifra de afaceri neta | 18.734.553 |
| VENITURI TOTALE | 30.722.612 |
| CHELTUIELI TOTALE | 125.793.050 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 95.070.438 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 95.543.670 |
| Numar mediu de salariati | 524 |