SORTILEMN SA
| Denumire | SORTILEMN SA |
| CUI | 199745 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000145127 |
| EUID | ROONRC.J1991000145127 |
| CAEN | 3100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-01 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GHIŞA LUDOVIC | - | România |
| BRANDHUBER MICHAEL | - | România |
| OLTEAN ZORIŢA | - | România |
| MATARAGIU CARMEN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 149 716 178 | 3 509 211 | 37 853 024 | 54 209 859 | 37 802 713 | 49 332 427 | 496 |
| 2023 | 154 032 848 | 3 705 643 | 31 410 557 | 53 411 523 | 36 247 000 | 52 666 807 | 507 |
| 2022 | 195 351 274 | 3 681 338 | 43 949 399 | 55 822 621 | 45 719 141 | 51 445 354 | 577 |
| 2021 | 183 475 056 | 2 270 775 | 44 716 032 | 57 438 729 | 47 605 781 | 52 758 859 | 610 |
| 2020 | 153 615 463 | 4 113 347 | 35 869 315 | 57 821 655 | 40 400 010 | 55 765 219 | 620 |
| 2019 | 164 069 576 | 809 167 | 44 931 876 | 62 922 611 | 42 442 818 | 52 637 882 | 690 |
| 2018 | 166 768 595 | 463 396 | 52 886 352 | 73 288 501 | 42 897 929 | 53 805 683 | 753 |
| 2017 | 160 208 160 | -8 251 368 | 59 755 354 | 81 673 842 | 41 888 362 | 53 342 287 | 858 |
| 2016 | 163 475 357 | -3 454 789 | 68 028 826 | 89 916 934 | 50 180 262 | 61 593 656 | 1 030 |
Statistics
Commercial networks and enterprises149 716 178 lei
-3%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SORTILEMN SA”
| Cod CAEN preponderent | 3100 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Fabricarea de mobilă |
| Descriere Activitate | Fabricarea de mobilă |
| Cod CAEN principal | 31 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mari , Cluj , domeniul 3100: Fabricarea de mobilă
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SORTILEMN SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SORTILEMN SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SORTILEMN SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 54.209.859 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.802.713 |
| Stocuri | 22.233.567 |
| Creante | 14.074.183 |
| Casa si conturi la banci | 1.494.963 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 180.493 |
| DATORII | 37.853.024 |
| VENITURI IN AVANS | 4.499.896 |
| PROVIZIOANE | 507.718 |
| CAPITALURI - TOTAL | 49.332.427 |
| Capital subscris varsat | 16.209.340 |
| Cifra de afaceri neta | 149.716.178 |
| VENITURI TOTALE | 153.013.680 |
| CHELTUIELI TOTALE | 148.849.958 |
| Profitul brut | 4.163.722 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.509.211 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 496 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 53.411.523 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.247.000 |
| Stocuri | 23.478.753 |
| Creante | 11.786.870 |
| Casa si conturi la banci | 981.377 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 223.694 |
| DATORII | 31.410.557 |
| VENITURI IN AVANS | 5.295.294 |
| PROVIZIOANE | 509.559 |
| CAPITALURI - TOTAL | 52.666.807 |
| Capital subscris varsat | 16.209.340 |
| Cifra de afaceri neta | 154.032.848 |
| VENITURI TOTALE | 155.126.555 |
| CHELTUIELI TOTALE | 151.019.076 |
| Profitul brut | 4.107.479 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.705.643 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 507 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 55.822.621 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.719.141 |
| Stocuri | 27.369.810 |
| Creante | 16.179.855 |
| Casa si conturi la banci | 2.169.476 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 578.360 |
| DATORII | 43.949.399 |
| VENITURI IN AVANS | 6.213.968 |
| PROVIZIOANE | 511.401 |
| CAPITALURI - TOTAL | 51.445.354 |
| Capital subscris varsat | 16.209.340 |
| Cifra de afaceri neta | 195.351.274 |
| VENITURI TOTALE | 203.328.941 |
| CHELTUIELI TOTALE | 198.927.154 |
| Profitul brut | 4.401.787 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.681.338 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 577 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 57.438.729 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 47.605.781 |
| Stocuri | 23.964.474 |
| Creante | 22.830.314 |
| Casa si conturi la banci | 810.993 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 182.862 |
| DATORII | 44.716.032 |
| VENITURI IN AVANS | 7.239.239 |
| PROVIZIOANE | 513.242 |
| CAPITALURI - TOTAL | 52.758.859 |
| Capital subscris varsat | 16.209.340 |
| Cifra de afaceri neta | 183.475.056 |
| VENITURI TOTALE | 191.172.073 |
| CHELTUIELI TOTALE | 188.901.298 |
| Profitul brut | 2.270.775 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.270.775 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 610 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 57.821.655 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.400.010 |
| Stocuri | 18.813.703 |
| Creante | 16.685.311 |
| Casa si conturi la banci | 4.900.996 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 145.545 |
| DATORII | 35.869.315 |
| VENITURI IN AVANS | 5.998.657 |
| PROVIZIOANE | 734.019 |
| CAPITALURI - TOTAL | 55.765.219 |
| Capital subscris varsat | 16.209.340 |
| Cifra de afaceri neta | 153.615.463 |
| VENITURI TOTALE | 158.217.064 |
| CHELTUIELI TOTALE | 154.103.717 |
| Profitul brut | 4.113.347 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.113.347 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 620 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 62.922.611 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.442.818 |
| Stocuri | 22.589.685 |
| Creante | 18.080.739 |
| Casa si conturi la banci | 1.772.394 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 369.334 |
| DATORII | 44.931.876 |
| VENITURI IN AVANS | 7.430.209 |
| PROVIZIOANE | 734.796 |
| CAPITALURI - TOTAL | 52.637.882 |
| Capital subscris varsat | 16.209.340 |
| Cifra de afaceri neta | 164.069.576 |
| VENITURI TOTALE | 176.640.580 |
| CHELTUIELI TOTALE | 175.831.413 |
| Profitul brut | 809.167 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 809.167 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 690 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 73.288.501 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.897.929 |
| Stocuri | 21.664.291 |
| Creante | 20.130.257 |
| Casa si conturi la banci | 891.989 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 127.067 |
| DATORII | 52.886.352 |
| VENITURI IN AVANS | 8.385.889 |
| PROVIZIOANE | 1.235.573 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.805.683 |
| Capital subscris varsat | 27.947.138 |
| Cifra de afaceri neta | 166.768.595 |
| VENITURI TOTALE | 175.429.037 |
| CHELTUIELI TOTALE | 174.965.641 |
| Profitul brut | 463.396 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 463.396 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 753 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 81.673.842 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.888.362 |
| Stocuri | 21.386.489 |
| Creante | 19.278.294 |
| Casa si conturi la banci | 1.010.747 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 191.495 |
| DATORII | 59.755.354 |
| VENITURI IN AVANS | 9.459.078 |
| PROVIZIOANE | 1.196.980 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.342.287 |
| Capital subscris varsat | 27.947.138 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 160.208.160 |
| VENITURI TOTALE | 161.133.093 |
| CHELTUIELI TOTALE | 169.384.461 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.251.368 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.251.368 |
| Numar mediu de salariati | 858 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 89.916.934 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 50.180.262 |
| Stocuri | 28.133.813 |
| Creante | 20.821.367 |
| Casa si conturi la banci | 1.004.099 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 291.258 |
| DATORII | 68.028.826 |
| VENITURI IN AVANS | 9.435.486 |
| PROVIZIOANE | 1.330.486 |
| CAPITALURI - TOTAL | 61.593.656 |
| Capital subscris varsat | 27.947.138 |
| Cifra de afaceri neta | 163.475.357 |
| VENITURI TOTALE | 167.255.506 |
| CHELTUIELI TOTALE | 170.710.295 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.454.789 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.454.789 |
| Numar mediu de salariati | 1.030 |